PAYLAŞ

Android Telefon Pil Ömrünü Uzatma – Programsız

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve yeni üretim telefonların da birbirinden farklı özelliklerinin olması aynı zaman da yeni özelliklerinde katılması telefonlarda pil ömrünü kısaltmaktadır. Tüm bunlara rağmen bugünkü yazımızda sizlere Android Telefon Pil Ömrünü Uzatma hakkında kısa kısa bilgiler verecek, android cihazınızın pil ömrünü bir nebzede olsa uzatabilirsiniz. Nasıl mı ?

Otomatik Ekran Parlaklığı ; Akıllı cihazlarda bulunan bu özellik sayesinde pilimizin ömrünü birazda olsa uzatabiliriz. Manuel olarak ayarlanan ekran parlaklığı, otomatik olarak ayarlanmış olana göre daha fazla pil tükettiği görülmektedir. Sizler de android telefonunuzda otomatik ekran parlaklığı modunu kullanarak, cihazınızda maksimum seviye pil ömrüne sahip olacaksınız.

Titreşim Modu Kullanma ; Titreşim modunu mecbur kalmadıkça kulanmamanız cihazınızın pil ömrünü uzatacaktır. Titreşim modunda her dokunmada titreşim yapan ve pil ömrünü kısaltan bu modu kapatmanız dahilinde pil 2 kat daha fazla performanslı olacaktır.

Varsayılan Uygulamalar ; Android cihazınızda varsayılan uygulamalara bir kısıtlama getirerek gereksiz yere aktif olan uygulamaları pasif hale getirip, kullanılan pil kapasitesini düşürüp böylelikle de pil ömrünü maksimum seviyeye çıkarmış olacaksınız.

Arkaplan Uygulamaları ; Andorid cihazlarda gezinilen ve açılan her uygulama çıkış yapılsa dahi arkaplanda sürekli olarak faaliyet göstermektedir. Her oyundan ve uygulamadan sonra arka plan uygulamalarını sonlandırarak android cihazınızın pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Gereksiz Batarya Uygulamaları ; Android cihazlarda batarya yani pil ömrünün kısa olması andorid programcılar tarafından fırsat bilinmiş ve piyasa da gereksiz olarak dolan bir sürü uygulama çıkarmışlardır. Bu tür uygulamalar kesinlikle pil ömrünü uzatmaz aksine pil kullanım süresini kısaltmaya zemin hazırlamaktadır. Bu tür uygulamalar arka planda sürekli olarak çalıştığı için sizlere pozitif katkılar yerine aksine negatif katkılarda bulunacaktır.

Yeniden Başlatma ; Açıkçası benim sık sık yaptığım bir durum. Gün içerisinde bazı uygulamalara giriyoruz. Bu uygulamalardan çıksakta, bazıları arka planda çalışmaya devam ediyor. Bunlardan kurtulmanın en güzel yolu telefonu yeniden başlatmaktır. Telefon yeniden başladığında tüm uygulamalar sonlanmış oluyor. Günde 1-2 defa telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririm.

Arkadaşlar bu makalemizde programsız bir şekilde cihazınızın pil ömrünü nasıl daha etkili kullanabileceğinizi öğrendiniz. Daha fazla bilgi vs. öğrenmek istiyorsanız sitemize abone olabilirsiniz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK