PAYLAŞ

Bedava internet Hızlandırma 2017 – Programsız

bedava internet hızlandırma : hızınız mı az şimdi yeni yöntemlerle bu hızı arttırmak mümkün. Nasıl mı? Burada hazırladığımız yazıyı dikkatlice okuyunca ve bu uygulamaları tek tek takip ettiğinizde göreceksiniz ki sizin de internet hızınız değişecek ve dolayısıyla gezinme hızında büyük bir farklılık olacaktır. Bu işlemlerden sonra bütün verilere daha hızlı bir şekilde erişim sağlama imkânına kavuşacaksınız.

İnternet Hızı için 3G Ayarlarını Yapılandırarak Başlayacak Olursak

Bedava internet

bedava internet hızlandırma : İnternet hızını arttırmak için pek çok yöntem olmakla birlikte bir yöntem yerine bir kaç yöntemden bahsetmek sanırım uygulayıcı yani sizler için daha iyi olacaktır. Biz size bu gün sadece üç farklı yönetmeden bahsedeceğiz. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi telefon ayarlarının 3G veri alımına ayarlanma işlemidir. Cihaz yapılandırılırken otomatik algılama fonksiyonu 2G – 3G seçeneğine uyarlanmış olabilir, dolayısıyla cihazın ayarlarının değiştirilerek bunun direkt olarak 3G olarak ayarlanması gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde yalnızca 3G verileri alınacağı için cihazın internet hızı otomatik olarak hızlanmış olacaktır.

Cihazın yapılandırma ayarları için takip edilecek yöntem için ilk olarak ayarlar butonuna basarak uygulama ayarlarının değiştirileceği bölüme ulaşmak gerekmektedir. İkinci olarak kablosuz ağlar seçeneğine tıklanır ve buradan da diğer ağlar şıkkı kullanılarak ağ moduna kadar ulaşılır. Artık değişiklik için hazırlılar tamamlanmıştır. Burada 3G seçeneği işaretlenerek işlem tamamlanmış olacaktır. Cihazda tüm bu adımları takip ettikten sonra 3G yerine WCDMA açıklaması yer alıyorsa, o zaman seçim bu şekilde yapılacaktır. 3G ve WCDMA ayarları birbirinin eşleniğidir, dolayısıyla ikisinden birini tercih etmek yeterli olacaktır.

İnternet Hızı – İkinci Ayar İçin APN Varsayılan Olarak Ayarlayacak Olursak

Bedava internet 2017

bedava internet hızlandırma : İnternet üstünde değişik sayfalara yönlendirilirken ve gezinti yaparken oluşan çerezler telefonun geçici hafızasında birikerek, yer tutmaktadır. Ve kullanıcılar bunun farkına varamazlar, ne kadar çok gezerseniz internet hızında yavaşlama o kadar fazla olacaktır. Dolayısıyla APN içeriği temizlendiği takdirde oluşan çerezler silinecek ve dolayısıyla internet hızı da artacaktır. Bunun için öncelikle yine cihazın yapılandırma ayarlardan ulaşılması gerekmektedir. İşlem için cihazın Ayarlar kısmına girilmelidir, buradan daha sonra kablosuz ağlara geçilir. Kablosuz ağlar içinde yer alan Diğer şıkkı seçildikten sonra Mobil Ağlar Ve Erişim Noktası Adları seçenekleri işaretlenerek devam edilir. İnternetli seçenek işaretlenerek açılan menünün ardından silme tuşuna basılarak işaretlenir. Bu aşamalardan sonra Varsayılanda, Sıfırla tuşuna basılarak işlem tamamlanır. Ayarlardan yapılan bu işlemlerin ardından yapılandırma ayarlarının düzenlemesi için telefonun kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir. Cihaza yapılan bu işlemlerin sonrasında internet hızında belirgin bir artış olduğu tespit edilecektir.

İnternet Hızlandırma Programlarına Ne Dersiniz

Bedava internet hızlandırma

bedava internet hızlandırma : İnternet hızı ile ilgili pek çok püf noktası ve yine hızlandırmak için de WEB’te pek çok program yer almaktadır. Bunlardan biri de Google Play Store’dur ve pek çok kullanıcı için başarılı performanslar verdiğinden en çok indirilen hızlandırma programlarından biri olarak görülmektedir. İnternet Speed Master uygulamaları içinde en iyisi olan bu programı telefona indirdikten sonra kurulum için gerekli adımları takip ederek programı yapılandırmak gerekmektedir. Uygulama cihazda yaklaşık olarak 2,4 megabaytlık bir alan kaplamaktadır. Uygulamanın indirilmesinden sonra program açıldığında karşınıza çıkacak ekranda cihazınızla uyumlu olan şıkkı işaretledikten sonra tekrar cihazınızı kapatıp açmanız gerekmektedir. Cihaz açıldığında internet hızınızın arttığını tespit edeceksiniz.

İnterneti Hızlandırmak İçin Yazılımları Güncelleyin

bedava internet hızlandırma : İnternet hızını etkileyen bir diğer unsur ise yazılımlarla ilgili kısımların güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. İnternet hızınızı arttırmak için yazılımların güncellenmesi çok önemlidir. Cihazınızın güncellemeleri ile ilgili uyarıların dikkatli bir şekilde takip edilerek cihaz yazılımlarının güncel tutulması gerekmektedir. Bazı güncellemelerin, yönlendiricinizin performansını olumlu veya olumsuz yönde etkileyeceği unutulmamalıdır. Bu sebeple güncellemelerin sürekli takip edilerek cihazın yapılandırılması sağlanırsa cihazın internet hızı ve performansı yükselecektir.

İnterneti Hızlandırmak İçin Diğer Uygulamalara Baktınız mı?

bedava internet hızlandırma : İnternet hızını etkileyen bir önemli özellik ise internetin cihazda bulunan diğer uygulamalar tarafından da kullanılabileceğidir. Cihazınızla internette gezinti yaparken cihazda bulunan diğer uygulamalar ya haberleşme amaçlı ya yer bildirimi amaçlı veya bildirim yapma amaçlı internet paketinizden kullanmaya ve dolayısıyla internet hızında bir yavaşlamaya sebep olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek adına eğer uygulamaların hepsini kullanmıyorsanız cihazınızdan kaldırmanız hem cihazın kapasitesi açısından hem de internet kullanımındaki kotaların daha geç dolması açısından hem de internetin hızı açısından faydalı olacaktır.

Fakat bazı programlar her zaman değil de arada kullanılıyorsa o zaman yapmanız gereken en önemli şey ilgili uygulama için yapılan bildirimlerin veri akışını engelleyecek olan seçeneğin işaretlenmesidir. Bu tür uygulamalar için internet kullanımının tamamen kapatılması internet hızının arttırılması yönünde fayda sağlayacaktır. İhtiyaç halinde tekrar uygulamanın bildirimleri açılarak kullanılabilir. Uygulama internet kullanımına kapatıldığında da internet hızı kadar internetin kotası için de ciddi bir artış olacaktır.

İnterneti Hızlandırmak İçin Konum Servislerinin Durumu

Bedava internet turbo internet

Cihazınızda kimi kendiliğinden fabrika ayarları ile gelmiş kimi de sizin tarafınızdan ihtiyaç duyulduğu için indirilmiş pek çok program mevcuttur. Cihazınıza sizin tarafınızdan yüklenen programlar fabrika ayarlı programlardan daha fazla internet kullanımı yapabilmektedir. Dolayısıyla bu uygulamalar sürekli ilgili yazılım firması ile konum paylaşımı yapmaktadır. Bunun önlenebilmesi için cihazda yer alan Konum Servileri kısmının tecrit edilmesi gerekmektedir. Cihazın yerini sürekli diğer uygulamalar ile internet ortamından paylaşarak sizin konumuz ile ilgili bilgileri göndermesi demek hem kota aşımı hem de internet hızında kayıp olarak size yansıyacaktır. Bu işlemlerin farkına varamazsınız, lakin bu durumda interneti kullanan uygulama internet hızınızda önemli bir hız kaybına sebep olabilmektedir.

İnternet Hızını Arttırmak İçin Üç Farklı Yöntem ve Dahası

Yukarıda anlatılmış olan yöntemlerin her birini tek tek yapabileceğiniz gibi bunların üçünü de birlikte yapma imkânınız bulunmaktadır. Fakat bunları sırasıyla cihazınızda uygulamanız daha faydalı olacaktır.

Bütün bu uygulamaları indirdiğinizde ve işlemleri yaptığınızda dahi halen internet hızında herhangi bir değişiklik söz konusu değilse o zaman sorunun cihazdan kaynaklandığı söylenebilir veya yine internet sağlayıcı operatör tarafından kaynaklı bir sorunun varlığından söz etmek mümkündür. Bunun tespiti için ilk önce internet sağlayıcı operatör çalışanları ile iletişime geçerek sorunu dile getirmek gerekmektedir. Eğer internet hızınızda bir kısıtlama söz konusu ise hızınızı maksimum kapasiteye çıkartarak düzenleme yaptırabilirsiniz. Bunun haricinde internet hızında bir kısıtlanmaya gidilmiş olabilir ve yeni bir iletişim paketi alarak bu sorunu da çözümlenme imkânı sağlanabilir. Sonraki aşamada sorun hâlihazırda devam etmeye devam ediyorsa en yakın telefon bayisine giderek konuyu çözüme kavuşturmanız internet hızınızın çözümü için faydalı olacaktır.

İnternet Hızını Arttırmak İçin Bir Özellik Daha

internet hızlandırma 2017

bedava internet hızlandırma : hızının yavaşlamasındaki bir diğer önemli sebep ise her ne kadar sınırsız internet paketi sahibi olunsa dahi belli bir limitten sonra operatörlerin uyguladığı adil kullanım kotası sebebiyle internet hızında bir kısıtlamaya gidilmektedir. Kullanım kotasının aşılması durumunda internet hızında bir yavaşlama meydana gelmektedir.

Bütün bu açıklamalardan sonra size yardımcı olabilmek için anlatmış olduğumuz bu uygulamalar ve yönlendirmeler sonrasında verilen bilgilerin yeterli geldiğini umarak, sitemizden bizi takip etmek ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz, yeni yazı ve uygulamalarla burada olacağız.

Yapılan işlemlerin sonunda internet hızındaki değişimi görmek için

Bedava internet turbo internet

Bedava internet turbo internet 2017

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK