PAYLAŞ

OPENVPN Avea Turkcell ve Vodafone Bedava İnternet 2016

Devir çok değişti, artık içinde bulunduğumuz çağa ayak uydurmak için bazı gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Şüphesiz en büyük buluşlardan birisi de Dünya’nın en büyük ağı olan internet ve bu ağın kullanılmasını sağlayan elektronik ürünlerdir. Cep telefonlarının sayısı günden güne insan sayısına doğru arttıkça bedava mobil internet kullanımı da aynı ivmede yükseliyor.

Bedava Mobil İnternet

İnternet kavramı 20. Yüzyılda temelleri atılan ve 21. Yüzyılda yükseliş dönemine geçen, düşünüldüğü zaman çok karmaşık gelen ama insan zekasının bir ürünü olduğunu hatırlayınca kime saygı duyacağınızı hatırlatan ve Dünya üzerinde yer alan en büyük genel ağdır. Başlarda çok zorlu uğraşlar ve “hadi canım, öyle şey mi olur” gibisinden sözlerle anılan bir yapıdan bahsediyoruz. Tek bir tıkla Dünya’nın öteki ucunda ki birisine mesaj gönderebiliyoruz. Hatta milyonlarca kilometre uzağa giden uzay araçlarıyla görüntülü konuşma yapıp irtibat halinde kalabiliyoruz. Bir uydu aracılığı ile yaşadığımız gezegeni detaylıca inceleyebiliyoruz. İnternetin gelişimi tıpkı telefon gibi. 3 kişinin ancak taşıyabildiği ilk telefonu hatırladınız mı? Durun biz hatırlamanıza yardımcı olalım…

İşte insanlığın geldiği noktayı bununla bile özetleyebiliriz aslında. Koca koca telefonlardan kalınlığı 0,5 cm olan mobil cep telefonlarına. Telefonlar bu kadar küçülürken internet teknolojisi yerinde mi saydı? Tabikide hayır. İnternette tabiri yerindeyse her geçen ay level atlıyor. Modemler, routerlar, serverlar, bulutlar ve daha niceleri. Gelişen Wi-Fi teknoloji ve uydu teknolojisi ile yıllardır mobil internet sahibiyiz. GSM firmalarının yüksek maliyet ve imkan gerektiren bir işle uğraştıkları kesin bu yüzden en yüksek ciroyu sağlayabilmek adına Turkcell, Avea ve Vodafone gibi firmalar bedava internet paketi adı altında milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Tabiki bunlar başlangıçta bedava olabilir ama dikkat etmezseniz oldukça büyük bir masrafın altında kalabilirsiniz.

2016 Bedava İnternet Paketi

Örneğin operatörünüzü değiştireceksiniz, yani Turkcell’den Vodafone geçiş veya Avea’dan Vodafone geçiş yapacaksınız. Böyle bir durumda size çok avatajlı paketler sunulacaktır. Daha ucuz konuşma dakikası yada sms paketleri yığılacaktır önünüze ve siz hangilerini kullanmak isterseniz onları kullanacaksınız. Tamamen sizin tercih ve isteğinize kalmış bir durum, eğer çok mesaj atıyorsanız ücretsiz sms paketi alabilirsiniz. Mobil internet işte bu kadar önemli bir şey günümüzde. Çünkü genç yaşlı herkesin elinde mutlaka en az 1 tane telefon var. Hal böyle olunca paketler, avantajlar ve rekabet kıyasıya oluyor. Biz tüm incelik ve detayları anlattık gerisi artık sizin taktirinize kalmış, tercih yaparken iyi değerlendirmeyi unutmayın.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK