PAYLAŞ

Black Desert Online

Black Desert Online
Black Desert Online

Black Desert Online mmorpg

Black Desert Online mmorpg. Mmorpg, İngilizce: Massively Multiplayer Online Role-Playing Game , Türkçe: Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Rol Yapma Oyunu, çok sayıda oyuncunun bilgisayarlarından veya oyun konsollarından internete bağlanarak birlikte oynadığı, oyun esnasında çeşitli karakterlere büründüğü devasa video oyunu türü anlamına geliyor. Yani kısaca mmorpg.

Black Desert en iyi karakter

Black Desert en iyi karakter olarak diğer oyunlara göre fazla sınıfları ile öne çıkıyor. Savaşçı, Okçu, Sahire, Vahşi, Avcı, Ninja, Büyücü ve Cadı olmak üzere 8 farklı sınıf bulunmakta ve hepsinin yetenek ve karakter özellikleri birbirinden farklıdır. Bunların hepsini açıklamak yerine bize göre en iyi 3 tanesini açıklamak daha yararlı olacaktır diye düşünüyoruz.
Okçu; hareket yeteneklerini kullanarak düşmanıyla arasındaki mesafeyi korur ve düşmanın hareketlerini kısıtlar. Patlayıcı tuzaklarıyla herkesi şaşırtmayı başarır, ama patlamalarının alanı çok geniş olmadığından birden fazla düşmana karşı yalnız bir şaşırtma taktiği olarak kullanabilir.
Sahire (Favorim); Kara büyü gücünü hem yakın, hem uzak dövüşte ustaca kullanan melez bir sınıftır. Mesafeler Sahire’nin gücünü etkilemez. O, savaş meydanlarının her karışına hakim bir büyücüdür. Karanlık yeteneklerini kullanarak düşmanlarının etrafında kaos yaratır ve lanetleriyle dövüşü lehine çevirir.
Ninja ( Oynaması en zor);  Nin-Jitsu tekniklerini kullanan Ninja, karmaşık komboları ve öldürücü direkt saldırılarıyla düşmanlarının karşısında bıçaklardan bir pervaneye dönüşür. Kunai ve Ninja yıldızlarıyla yakın ve orta mesafelerde çok tehlikelidir. Kunai – Yıldız komboları en etkili teknikleridir. İleri seviye oyunculara tavsiye edilen, kontrol edilmesi zor ama çok etkili, dövüştükçe gücü artan bir ölüm makinesidir.

Black Desert Online game play

Black Desert Online-game-play
Black Desert Online-game-play

Karakter oluşturma ekranı oldukça geniş ve detaylı olması bizi etkileyen ilk yapı olmuştur. Bana göre de en güzel sınıftır. Oyunda belirlenen görevleri yaparak ilerliyoruz, her oyunda olduğu gibi ama görseller ve grafikler mükemmele yakın. Belirli bir seviye’ye geldikten sonra ise savaşlara katılarak puan toplayabiliyor ve sıralamada yükselebiliyoruz. Birbirinden farklı yetenekler ve klavye üzerinde yapacağınız kombolar ile oyun cidden süper bir hal alıyor. Oyunun herhalde en güzel yanlarından diğeri ise tamamen Türkçe olmasıdır. Eğer sizde oynamak istiyorsanız eğer aşağıda bulunan linkten indirebilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar.

Black Desert Online TR

Kara Taş, medeniyetimizin başlangıcıydı. Ve lanetli gücüyle, sonu oldu. Kadim atalarımız, Kara Taş’ın gücünü kullanarak medeniyetler kurdular. Kara Taş’ın gücünü ellerinde tutabileceklerini sandılar. Fakat Kara Taş, bekledi. Atalarımızın yüreklerine hırs, güç iştahı ve savaş isteği aşıladı. Bir gün, bu gücü elde etmek için kılıçlar çekildi. Ve bir daha kınlarına girmediler. Calpheon ve Valencia arasında kalan, Kara Taş’ın çıktığı Black Desert, yüzbinlerce maceracının uğrak yeri, çoğunun da mezarı oldu. Güç peşine düşen iyi ve kötünün arasındaki savaş, çölün kumlarını siyaha boyadı. Sonunda çöle, ona yakışan bir isim verildi. Kara Çöl (Black Desert). Kara Çöl o kadar çok maceracının kanını akıttı ki, Valencia’nın bilgeleri bu çöle yeni ismini verdiler: Kara Çöl. Yolu düşenlerin pusulasız, haritasız, sıcakla, hastalıkla ve canavarlarla boğuşurken düşmanın nereden boğazlarına çökeceklerini bilmediği lanetli bir arazi. Calpheon ve Valencia tarihçeleri, bize Kara Taş hakkında çok şey anlatır. Ticaret yollarını elinde tutan Calpheon ve savaş ganimetleriyle zenginleşen Valencia, Kara Taş için sonsuza kadar sürecek bir savaşta kılıç sallar. Bu ülkelerin tarihlerini inceleyenler, kitapların satır aralarında geçmişin ve bugünün karanlık hatıralarını, ve Kara Taş hakkında paha biçilmez gizli yazıları, hatıraları bulabilirler.

Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi:
  • İşlemci:
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı:
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 55 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi:
  • İşlemci:
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı:
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 55 GB kullanılabilir alan

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK