PAYLAŞ

Güzel bir hikayeyi akıcı bir şekilde anlatmak kolay şey değildir.  Bu yüzden çoğu yapımcı firmalar efekte, görsele oynanışa daha çok önem verir. Blackwood Crossing; sevgiyi, kaybetme duygusunu, kızgınlığı ve sahiplenmeyi her duyguyu oldukça başarılı bir şekilde sizlere sunuyor.


images
Blackwood Crossing için; Scarlett ve Finn adlı öksüz kardeşler arasındaki narin ilişkiyi keşfeden entrika dolu ve duygusal bir masal diyebiliriz. Olaylar Scarlett’in esrarengiz bir trende gözlerini açması ile başlıyor. Esrarengiz diyorum çünkü bu trenin nereden kalktığı ve nereye gittiği belirsiz. Bu tren anılarda yolculuk etmemizi sağlıyor. Finn ve Scarlett’in anılarını canlandırıyor. Ve oyun Scarlett’in gözlerini açtığı andan itibaren kardeşi Finn’i araması ile başlıyor. Bu oyunun amacını, oyun ilerledikçe anlayabiliyorsunuz. “Neden o tren? O insanlar kim? Neden sürekli anılar canlanıyor? Kim bu maskeli insanlar?” Diye kendinize soracaksınız. Oyunun gizemine kapılıp gideceksiniz. Ve ilerledikçe her şey kafanızda berraklaşacak. Bu oyun diyaloglara bağlı bir oyundur. Diyaloglar yeni bir olayı açığa çıkarıyor,  bu yeni olay da anılara dönüşüyor.  Daha sonra da anıların geçtiği mekanlara dönüşüyor.  Bu durum biraz sizi yorabilir!

871c1e3d051f694d738c4f82d9a520dec917937e

Bu diyalogları nasıl açığa çıkarıyoruz peki? Tabii ki bulmacalar hemen yardımımıza yetişiyor.  Ya da bulmaca demeyelim de, bul ve kullan görevleri diyelim. Görevleri yapıp, kanıt buldukça hepsini birleştirmek için epey çaba göstermiş olacaksınız.  Aslında bu bulmacaların amacı  oyunun süresini baya bir uzatıyor. Çünkü aralarda sizden istenen şeylere anlam veremeyeceksiniz. Buna çok takılmayın.

Blackwood Crossing; görselleri, animasyonları, sahne geçişleri, Finn’in yaramaz halleri, Scarlett’in duyguları ve seslendirmeleri sizleri çok etkileyecek! 

Blackwood Crossing’i bir oturuşta bitirebilirsiniz. Yaklaşık 2 saatlik bir oynama süresi var.  Bu tarz oyunları seviyorsanız birkaç saatinizi Scarlett ve Finn’e ayırabilirsiniz!

BLACKWOOD CROSSING İÇİN “

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK