PAYLAŞ

DESOLATE

DESOLATE
DESOLATE

DESOLATE History

Desolate history demişken oyunun tarihinden ve yapım aşamasından bahsetmemek olmaz. Son bir yıl içinde çıkmış yada sene sonuna kadar çıkması beklenen oyunlar arasında yapılan anket sonucunda en korku dolu oyun seçilmiştir ve hakkını da tamamen karşılıyor. Fragmanını bile izlerken içimiz ürpermişti. Neyse oyundan bahsetmek gerekirse Desolate oyunu tamamen korku, şiddet, aksiyon ve macera temalarını işliyor. Ben korkmam diyen insana gece yatarken ışıkları açtıran bu oyun, bizim de sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlar arasından ilk sırada. Kapalı beta sürümü sırasında satış yapan yerin önünde 3 gün önceden sıra oluşmaya başlamış olması da insanların bu oyuna olan ilgisinin baya fazla olduğu anlamına geliyor. Bu ayın sonunda çıkması beklenen oyun hayatta kalma oyunları arasında gösterilmemesi nedeni ise hayatta kalmak için bir sebebinizin olmamasıdır. Çünkü ne kadar ilerleyip adam öldürürseniz, öldüğünüz de elde ettiğiniz kazanç da bir o kadar fazla oluyor. Yani öldüğünüz de her şeyinizi kaybetmiş olmuyorsunuz. Bu oyunun en iyi yanları arasından sadece bir tanesi. Biz şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz oyunun çıkmasını. Steam üzerinden satışa çıkarılacak olan oyun ilk ayına ve yılbaşına özel olarak fiyatta %50 indirime gideceğini açıkladı ama bir kota koydu tabi ki.

DESOLATE Game Play

Desolate game play yani oyunun oynanışı için öğrenmeniz gerekenleri elimizden geldiği kadar sizlerle paylaşacağız, ama yanlışlarımız olursa kusura bakmayın çünkü oyun daha çıkmadı ve biz de sadece kapalı betasını oynadık. İlk olarak oyunun amacından bahsedelim. Oyunda hayatta kalma teması üzerine kurulmuş ve 4 kişilik araştırma ekipleri oluşturarak gizemleri çözemeye başlıyorsunuz. Bu gizemler kaçırılan köylüleri bulma yada özel eşyaları toplamak vs olarak çoğaltabiliriz. Oyunda isteğe bağlı olarak bunları tek başımızı da yapmamız mümkün ama toplu olarak yapmak her zaman daha iyidir. Çünkü tek başınıza olduğunuz zaman saldırıya uğrayabilirsiniz, ama 4 kişilik bir grupta iseniz saldırıya uğramak biraz daha zordur. Ayrıca oluşturduğunuz ekipte kimse birbirine saldıramıyor oluşu da baya güzel olmuş. Kapalı beta sürümün de görev yaparken bulunması gereken eşyadan sadece bir kişiye düştüğü zaman diğer oyuncular onu elde etmek için birbirileri ile savaşmışlardır ve oyun bunun önüne geçmeyi başarmıştır. Ama hala görevde toplanması gereken eşyadan hala bir adet düşüyor ve görevi baştan tekrar tekrar yapmak gerekiyor bazen. Daha oyun çıkmadan bir çok savaş videosu izleyeceğimizi  düşünüyorum.

DESOLATE MOD

Desolate mod yani oyunun modları. Oyunun hayatta kalma, şiddet ve korku temalı olması ve haritasının da farklı bir dünyada olması diğer oyunların da dikkatini çekiyor. Bu dikkat çekmelerin sonunda ise oyun daha çıkmadan haritasını internette bulmamız zor olmadı. Diğer oyunlar bu haritayı kendi oyunlarına uygulayarak bir çok mod bölüm çıkardı,  tabi Desolate oyununun yapımcı firması izniyle. Bu çıkan oyun bölümleri baya tuttu ve oyun daha çıkmadan baya gelir elde etti. Toplanın bu parayı yapımcı firma oyunu daha da geliştirmek için kullanacağını açıkladı ama tabi ki yersen. Oyun zaten bir yıldır oluşma sürecin de ve her şeyi çoktan hazır. Sadece çıkacağı tarih belli değil, onun da sebebi piyasa durgunken oyunu çıkarmak ve sükse yapmak. Piyasada bu kadar sağlam oyunlar varken Desolate oyununun ne kadar yükseleceğini bilemiyoruz ama bir çok kişinin oynayacağına inanıyoruz. Mod demişken Desolate mod haritasını kullanan bazı oyunlar ise;  ARMA 3, Fallout 4 ve Half Life 2 listenin başına gelen ve göze çarpan hatrı sayılır sağlam oyunlardır.

Desolate hack

Oyun daha çıkmamış olmasına rağmen bir çok sitede Desolate hack yazılarını görmek açıkcası bizleri üzdü. Üzülmemizin neden ise hilenin çıkmış olması değil, bunca saat harcayıp o hileleri kullanamayacak olmalarıdır. Kapalı beta sürecin de bile hile yapmaya çalışan ancak oyuna bile giremeyen yüzlerce oyuncu olduğu açıklandı ve bizde kapalı beta sürecinde oyunda olduğumuz için hiç bir hileye denk gelmedik. Oyun güvenlik olarak baya sağlam durumdadır ve hilesiz olarak gönül rahatlığıyla oynayabileceksiniz. Ayrıca yapımcı firmanın açıklamaları doğrultusunda ‘hile yapan oyuncular direk oyundan atılacak ve aynı hesapdan (steam hesapları) bir daha Deselate oyununa ve aynı yapımcı firmanın hiç bir oyununa giremeyecek’ şeklinde bir duyuru yaptı. Bu bir çok oyuncu tarafından aşırı olarak görülse de bizim tarafımızdan gayet iyi bir açıklama olduğunu düşünüyoruz. Umarım diğer oyunlarda da hile yapanların sayısı azalır.

Desolate Weapon

Desolate-weapon
Desolate-weapon

Desolate weapon yani silahlar. İşte en sevdiğim bölüm. Oyunda şiddet, hayatta kalma ve korku üçlemesi içerdiği için silahlar da bir o kadar değişik ve vahşi oluyor ki benim en sevdiğim şeylerden birisi. 15 gün süren kapalı beta sürümünü neredeyse ateşli balta ile bitirdim desem yeridir. Sadece uzakta bulunan düşmanlar için yay kullandım o kadar. Ateşli balta ise baltanın yanında bulunan gaz ile vurduğunuz rakipleri yakabiliyorsunuz. Hem balta ile kalıcı hasar hemde ateş ile sürekli hasar. Bence mükemmel. Diğer silahlar ise ; sade yay, ateşli yay, balta çeşitleri, bir çok yanıcı madde de bulunmaktadır. Bu silahların hangi alanlarda kullanmanız gerektiğini konusunda ise; yay’lar tabi ki uzaktakı hedefler için ama ateşli yayı sadece gündüz kullanın, gece kullandığınız da üzerinize vahşi hayvanları yada düşman rakipleri çekebilirsiniz. Baltalar ateşli veya normal olarak her yerde kullanılabilir. Yanıcı maddeler ise tuzaklar ile yakaladığınız her canlıya etki edebilir. Kafalar da kalan bir çok soru işareti ise ateşli silahlar ne olacak sorusudur. Kapalı beta süresi boyunca sadece iki kere ateşli silah gördüm ve bir kere kullanabildim sadece. Bulma açısından baya zor kullanım açısından  da baya zevkli.

DESOLATE ON STEAM

Desolate on steam. İki yıl önce Granichny Adası, bilinmeyen kökenli büyük çaplı bir felaketin merkez üssü haline geldi. “Yeni Işık” çakıltısı bu felaket olayını örttü ve şimdi sonuçları olabildiğince düzeltmeye çalışmayı amaçlıyor. Terk edilmiş yerleşimler, askeri üsler ve çok gizli tesislerle dolu gizemli adayı keşfedin. Adanın sırlarını araştırın – gizemli tarihini ortaya çıkarmak için Granichny’nin önceki yerleşimcilerinden notlar ve günlükler bulun. Adanın tehlikelerini atlatmak için düşen ekip üyelerinizi canlandırmak gibi benzersiz takımla yeteneklere sahip olmak için 4 kişilik bir takıma katılın veya cesaretinizi kanıtlamak için yalnız bir kurt gibi davranın. Yeni yeteneklerin kilidini açın ve hayatta kalma şansınızı artırmak için onları eğitin. Tarifler ve bileşenler toplayın, silahlarınızı ve ekipmanlarınızı değiştirin ve yükseltin. Adadaki yolculuğunuz boyunca süpürdüğünüz yeni giyim eşyaları ve zırhlarla Gönüllünüzü özelleştirin. Sadece fiziksel durumunuza değil zihinsel durumunuza da dikkat edin. Granichny’nin deliliği, çevrenizdeki dünyayı ve kendinizi değiştirecektir.

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7/8/10
  • İşlemci: Intel Core i3 3.0 GHz or AMD analogue
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 560 GTX or AMD analogue
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7/8/10
  • İşlemci: Intel Core i5 Intel Core i5/i7 3.0 GHz or AMD analogue
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible

 

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK