PAYLAŞ

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2 , Larian Studios’un en başarılı serisi olan Divinity, sadece stüdyonun değil aslında kendi tarzında en başarılı oyunların başında gelir. Açık dünyası ve sunduğu özgürlükler ile adından söz ettiren oyunlar, Divinity serisini başarılı hikaye ve ayrıntılar ile taçlanıp tarihin en iyi RPG oyunlarını arasına sokmayı başarmıştır.

Divinity: Original Sin 2 oynamak, masaüstü FRP oynamak ile birebir diyebilirim. Larian Studios’un devam oyunu olan Original Sin 2, gerçekten bir masanın etrafında arkadaşlarınız ile toplanıp FRP oynuyormuş hissini size yaşatıyor. Masa başında Dungeon Master’ınıza “Şunu yapabilir miyim?” diye sorar gibi oyunda da sorabiliyorsunuz. Original Sin 2 de iyi bir Dungeon Master gibi “Evet, yapabilirsin.” diyor. Tabi planlarınız bazen istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir ve karakterlerinizi utanç verici bir duruma düşürebilirsiniz. Mutlak zafer ile sonuçlanabilecek kolay bir dövüş içerisindeyken, tüm takımınızı yanlışlıkla dondurup ölümlerine yol açabilirsiniz.

Divinity original sin 2 game play

Divinity original sin 2 game play yani oynanış. Oyuna girerken karakter seçiyoruz. Sadece insan sınıfı bulunuyor ama sınıf farklılığı çok fazla. Karakterimizi seçtikten sonra oyuna giriyoruz. Diğer RPG oyunlarından farklı olarak 2 karakter ile oynuyoruz. Kontrolleri çok kolay ve grafikleri de yeterli olacak şekilde dizayn edilmiştir. Oyunda karşınıza çıkan görevleri yaparak ilerliyoruz ve oyunun ilk başta karışık gelecek bir noktası var. Oyunda 2 karakterin var ve karakterlerin sırasıyla vuruyor. Yani seçtiğiniz canavara saldırmak için karakter sırasını seçiyorsunuz ve öyle saldırıyorsunuz. Önce erkek karakter sonra kadın karakter sonrasın da ise canavar size vuruyor ve tekrar başa dönüyor. Sürekli böyle ilerleyerek saldırılar oluyor. Oyunu bana göre güzel yanları ise yönettiğin iki karakter arasın da bir fikir ayrılığı olması. Oyunda baskın bir karakter yok ve taş-kağıt-makas oyunu oynayarak kimin baskın olduğunu seçiyoruz. Sizde oynamak istiyorsanız aşağıda link bulacaksınız. Şimdiden iyi oyunlar.

Divinity original sin 2 karakter

Divinity Original Sin 2-karakter
Divinity Original Sin 2-karakter

Baskın karakterler şunlardır;
Sebille;
Sebille bir sukiastçidir, eskiden bir ustası vardı ve onu sürekli avlanmaya zorlardı, oda bu yüzden öldürmeye alışmıştı ve Sebille’yi kontrolü altına almak içinde yüzünde bir yara izi bıraktı. Bu yüzden artık Sebille nefret noktasına ulaşmış ve onu kontrol eden ustasını öldürmek istemiştir.
Ifan ben-Mezd;
Ifan, önceden Haçlı ordusunda İlahi Düzen adına çalışan bir askerdi. Fakat bir zaman hizmet ettiği ordunun katıldığı savaşta, sayısız masum insanın ölümüne şahit olur ve bütün inancını kaybeder, ardından ordudan ayrılır. Ordudan ayrıldıktan sonra Yalnız Kurt’lar adlı bir Paralı asker grubuna katılır.
Lohse;
Lohsenin kendisi bir sanatçıdır ve sürekli insanları verdiği konserlerle eğlendirir. Onun Vücudu ise ruhlara, ölü insanlara ev sahipliği yapıyor… Yani anlıyacağımız içinde farklı ruhlar var. Fakat bunlar her zaman iyi ruhlar olmaz ve bir gün aynen böyle bir şey oldu.. Karanlık bir ruh bedenine girdi ve onun vücudunu, kendisine hizmet etmesi için istiyor…
Red-Prince;
Red-Prince tam bir kendini beğenmiş ve umursamaz birisi, zamanın da kendi halkının Prensiydi. Ancak bir gün o kadar ahmakça bir iş yaptı ki bu onun sonu oldu.
Fane;
Fane öncesinde kanlı canlı, etli butlu bir elfdi, fakat bir gün uyandığında bütün dünyası değişir. Birden yürüyen iskelete dönüşür. Fane karakterimize bu bilinmezliğin macerasında eşlik edeceğiz.

Divinity original sin 2 Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 or equivalent
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 550 or ATI™ Radeon™ HD 6XXX or higher
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Minimum requirements may change during development.
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i7 or equivalent
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 or AMD R9 280
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Recommended requirements may change during development.

 

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK