PAYLAŞ

DRAGON BALL XENOVERSE 2

DRAGON BALL XENOVERSE 2
DRAGON BALL XENOVERSE 2

DRAGON BALL XENOVERSE 2 game play

DRAGON BALL XENOVERSE 2 game play yani oyunun oynanışı ile ilgili bir kaç bilgi paylaşacağım. Adından da anladığınız üzere oyun DRAGON BALL adlı animenin bir oyunudur ama ilk oyunu değil tabi ki de. Oyunda basit kontrollerin yanı sıra özel yetenekler için kullanılan zor kombinasyonlar vardır. Oyuna giriş yaptığımız da ilk olarak öğretici görevlerini yapıyoruz ve ilerlemeye başlıyoruz. Ama sadece ana görevler yok tabi ki de. Yan görevlerin fazla olması sizi sürekli bir aksiyon içinde tutuyor. Aksiyon ve macera kategorisinde bulunan DRAGON BALL XENOVERSE 2 sizi aksiyona doyuracağından eminiz. DRAGON BALL animesinin oyunu olan DRAGON BALL XENOVERSE 2 de animesine ek olarak yeni bir karakter yoktur. Anime de ne varsa oyunda da onu görmek mümkün. Çıkış tarihi 5 aralık 2017 olduğundan her şey daha yeni ve çok hızlı yükselen oyuncu yok. Sizde bizim gibi eğer DRAGON BALL oyunlarını seviyorsanız kesinlikle oynamanızı tavsiye ederiz. Şimdiden iyi oyunlar ve indirmek linkini aşağıda bulabilirsiniz.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 History

DRAGON BALL XENOVERSE 2 history yani tarihi oldukça eskiye dayanır. DRAGON BALL animesinin çıkış tarihi 1984 yılına dayanır ve günümüze kadar devam etmektedir. DRAGON BALL ile alakalı geçmişten günümüze kadar en az 25 oyun bulabilirsiniz.  Dragon Ball, Son Goku’nun maceralarını konu alır. Hikâyede ki olaylar, Goku’nun çocukluğundan yetişkinliğine hayatı boyunca dövüş sanatlarında kendini geliştirerek güçlenmesini ve herhangi bir dileği gerçekleştirecek güce sahip olan Ejder Topları’nı ararken dünyayı keşfedişi etrafında şekillenir. Dragon Ball mangası Japonya’da 159 milyon satmıştır. 12 yaşındaki Son Goku, dedesini kaybetmiş ve ondan yadigar kalan 4 yıldızlı topu ile tek başına yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi bu 7 ejder topunun peşindedir.  Bulma adlı kız da bu topları aramaya kalkışır ve yolculuğuna devam ederken Son Goku ile tanışır. Kendisine dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacında olan Bulma, toplardan birine sahip olan Goku’yu kendisi ile topların geri kalanını bulmak için yola çıkmaya ikna eder. Böylelikle macera başlar.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Switch

DRAGON BALL XENOVERSE 2 switch eklentisi ile bir çok Dragon Ball severin beğenisini ve takdirini kazanmıştır. Peki Switch diyerek neyi kastediyor oyun. Dragon Ball 1 oynayan varsa ve hala karakter verileri oyunda kayıtlı ise bu verileri DRAGON BALL XENOVERSE 2 ye yükleyebilir ve ilk oyunda karakterinde bulunan yetenekler ve ekipmanları ikinci oyunda ki karakterine aktarabilir. Peki bu aktarım sırasında neler değişir. Öncelikle farklı bir karaktere aktarılıyorsa eğer karakter yenetekleri aktarım sırasında %25 lik bir azalım gösterir. Aynı karakter ise özellikler tam olarak geçer. Kostümler yine tam olarak aktarılır sadece farklı karakter ise ona göre şekil alır. Herkesin merak ettiği özel Ki yeteneği ne olacak sorusunu duyar gibiyim. Ki yeteneği de ne yazık ki aktardığınız karakter aynı yada farklı olsa bile gücünde %25’lik bir düşüş görülür. En büyük beğeni sağlayan ise aktardığınız karakteri yeni karakterinize yardımcı olarak alabilmenizdir. Bu sayede savaş sırasında size destek olabilir.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Para

DRAGON BALL XENOVERSE 2 para lafını duyunca orada duracaksınız. Her oyunda tabi ki para değerlidir ama DRAGON BALL XENOVERSE 2 oyunun da para sizin kalbinizin atmasını sağlar. O derece önemlidir. Yetenek yükseltmeleri, karakter seviye artışı, kostumler vs derken neredeyse adım atmak bile parayla. O yüzden sizden ne kadar yardım isterlerse istesinler kimse ile paranızı paylaşmayın. Para kazanmanın en kolay ve etkili yolu ise birlik oluşturup toplu bir şekilde seri seri yan görev yapmaktır. 10 yan görevin verdiği ödül parası ile yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Kimseyle paylaşmayın para çok değerli dedim ve şimdi bizi insanlar cimri olarak görmesin diye, size şöyle kolay bir matematik yapalım. Oyuna girişte size 10bin para veriyor. Bu paranın hepsine sadece 1. seviye 5 yeteneği 2. seviye yapabiliyorsunuz ve paranız bitiyor. Yan görevleri yaparak para kazanıyorsunuz ve 10 yan görev size 2bin para veriyor. Bu matematiği kullanarak paranın ne kadar değerli olduğunu siz hesaplayın. Ayrıca unutmadan karakteriniz de 6 yetenek var ve her yetenek bir sonraki seviye için biraz daha fazla para istiyor. Tüm bunlardan sonra yine de yardım etmek istiyorsanız orası artık size kalmıştır. Şimdiden iyi oyunlar herkese.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Karakter

DRAGON BALL XENOVERSE 2-karakter
DRAGON BALL XENOVERSE 2-karakter

DRAGON BALL XENOVERSE 2 karakterleri ise anime ile aynıdır. Yani oyunda insan, saiyan, namek, frizan ve majin olmak üzere 5 farklı karakter ırk vardır. Her karakterin ırkları gibi farklı farklı yetenekleri vardır. Her ırk’da 2 farklı cinsiyet vardır ve bu cinsiyetler ırklara göre farklılık gösterebilir. Peki bu farklılık nedir? Örnek olarak saiyan erkekleri yakın dövüşe yatkın olurken kadınları ise uzak dövüş yani uzun menzilden atılan yetenek atışları mevcuttur. Majin kadınları hareket hızı ve enerji toplama yeteneği vardır ama erkekleri ise hareket hızı olarak yavaş hatta hantal kalır ama saldırı güçleri yüksektir. Oyunda özel yetenekler de mevcuttur mesela; insanlar anime de Gokunun kullandığı nimbusu sürebilirler, namekler boyutlarını büyütür, frizarlar altın olarak savunmasını arttırabilir ve majinler ise tamamen saflaşarak hasar artışı sağlarlar. Oyunda iyi ve kötülerin yanlarında savaşabiliriz ve bu savaşların sonunda altın ve kostüm elde ederiz. Karakterlerin özellikleri ise; sağlık, ki, enerji, temel saldırı, vuruş, süper ve ultra hareket olarak 6’ya ayrılır. Bu yetenekler altınla yükseltileceği gibi kostüm sayesinde de yükselebilir.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Hile

Her oyunda olduğu gibi DRAGON BALL XENOVERSE 2 hilesi de bulunmaktadır demeyi çok isterdim ama ne yazık ki DRAGON BALL XENOVERSE 2 oyununda hile yapmak çok zor ve gereksizdir. Neden diye soracak olursanız eğer, yapımcı firma zaten oyunu bitirmek için gerekli olan sürenin en fazla 55 saat olarak açıkladı. Yani zaten bitirmek için gerekli olan sürenin bu kadar düşük olması bir de hile yaparak daha da çabuk bitirmenize yardımcı olacaktır ki ilk bitirene ödül gibi bir durumda yoktur. Pek çok sitede para hilesi bulabilirsiniz aslında ama gereksizdir. Kullanacağınız bu hile ile para elde edebilir ve hızla yükselebilirsiniz ama atladığınız bir nokta var. Oyunda ‘farkındalık’ sistemi mevcuttur, yani oyun sizin oynadığınız süreye ve oyun içinde ki konumunuzdan ne kadar çabuk yükseleceğinizi hesaplar ve yükselme sırasında haksızlık yapan oyuncuları hiç bir uyarı yapmadan direk banlar. O yüzden zaten bitirilmesi kısa olan bir oyunu hile kullanarak daha çabuk bitirmeye çalışırken hile kullanımından ban yiyebilirsiniz. Ama yinede karar sizin. Oyunun indirme linkini aşağıda bulabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

DRAGON BALL XENOVERSE 2 Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 and higher (64 bit only)
  • İşlemci: AMD Phenom II X2 550, 3.1GHz | Intel Pentium G4400, 3.30GHz
  • Ekran Kartı: GeForce GT 650 | Radeon HD 6570
  • DirectX: Sürüm 11

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit only)
  • İşlemci: Intel Core i5-3470, 3.20GHz | AMD FX-6300, 3.5Ghz
  • Ekran Kartı: GeForce GT 660 | Radeon HD 7770
  • DirectX: Sürüm 11

 

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK