PAYLAŞ

Farming Simulator 17

Farming Simulator 17
Farming Simulator 17

Farming Simulator 17, Günümüz simülasyon oyunlarında oyuncuları mutlu eden sayısız içerik mevcut. Aksiyon, dram (gerçekten), macera ve daha fazlasını bir araya getiren simülasyon türü, herkese hitap etmiyor. Kontrollerine alışmak zaman alabiliyor veya bazıları ipucu bile vermeden, sizi kocaman bir evrenin içerisine salıveriyor. Farming Simulator 17 ile günümüz çiftçilerinin rolüne bürünüyoruz. Yeni içeriklerle dolu devasa bir açık dünyadayız. Detaylı Kuzey Amerika bitki örtüsü ile dolu yüzlerce dönümlük arazilerde çiftçilik olanaklarını gözden geçiyoruz. Challenger, Fendt, Valtra ve Massey Ferguson gibi yeni markaların da aralarında bulunduğu 75’ten fazla üreticinin 250’nin üzerinde otantik çiftçilik aracı ve ekipmanını kullanabiliyoruz. İlk kez ayçiçeği ve soya fasulyesi de dahil olmak üzere bir çok çeşit bitki hasat edebiliyoruz. İşimiz tabii ki burada bitmiyor: canlı hayvanlarımızı kollamamız gerekiyor. İnekler, koyunlar, tavuklar ve şimdi de domuzlar. Ormancılık işine girebilir ve çiftliğimizi genişletmek için ürünlerimizi satabiliriz. Mallarımızı kamyonlar ve tırlarla taşıyarak veya hedefimize ulaşmak için trenleri kullanabiliriz. Çiftliğimizi çevrimiçi olarak diğer oyuncularla birlikte büyütebilmek de mümkün ve sürekli büyüyen Farming Simulator deneyimi için diğer oyunların yarattığı modları da indirebiliriz.

Farming Simulator 17 gameplay

Bu oyunda resmi olarak bakıcılık rolünü üstleniyoruz. Hayvanları başıboş bırakmak yasak. Onların yemeklerini, yatacak yerlerini dahi ayarlamamız gerekiyor. Kendinizi biraz Job Simulator oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu yılın Farming Simulator oyunu, kuralları öne çıkaran ve açık dünya öğelerine sahip olsa da bir öncekilere göre daha acımasız bir simülasyon oyunu haline gelmiş. Bu da aslında eğlenceyi iki katına çıkarıyor. Oyunda kariyer ve multiplayer olmak üzere iki farklı mod var. Ayrıca “mods” kısmından çiftçiliğin sınırlarını da zorlayabiliyoruz. Mods bölümünde çeşitli paketler ve araçlara ulaşabiliyoruz. Burada en çok satın alınan veya tercih edilen modları görüntülemek de mümkün. Multiplayer kısmında ise dilersek kendi odamızı açıyor veya arkadaşlarımızın çiftliklerini ziyaret edip, onlarla takılabiliyoruz. Oyun başında çiftçimizi yaratıp (sadece cinsiyet ve renk seçeneği mevcut), ardında iki haritadan birine dalıyoruz. Bir bölgede çalışabilmek ve orayı işlemek için satın almak zorundayız. Satın almak için de elimizdekilerle iyi tasarruf etmemiz gerekiyor.

Farming Simulator 17 steam

Farming Simulator 17-steam
Farming Simulator 17-steam

Daha önce Farming Simulator oynamadıysanız, benden size tavsiye mutlaka eğitim kısmına göz atın. Hayvanlar tutun, hasat kısmına kadar her şeyi öğrenebilirsiniz. Oyundaki beklentiniz minimum olsun. Sonuç olarak ortada sizi bir hikayeye veya efsane müzikle bezenmiş farklı bir mekan beklemiyor. Bu oyunda, yeşilliğin dijital olarak nasıl büyüdüğünü öğreneceksiniz (biraz sert oldu galiba). Yani elimizde sizi sonuca götürecek bir içerik yok. Eğer kendinizi eninde sonunda farklı yerlere gidecekmiş gibi hissetmek istiyorsanız, yanlış oyundasınız. Bu nedenden bu oyun, türünü bilmeyen ve sevmeyenlerin uzak kalması gerekenlerden. Tabii bazı insanlar bu tarz oyunları severler.

Farming Simulator 17 Sonuç

Herkesin merak ettiği “acaba alsam mı?” sorusunun cevabı çok basit. Ben, bu tarz oyunlardan hoşlanmıyorum. Bazı simülasyon oyunları, gerçekten eğlenceyi sonuna kadar yaşatıyor ve amaç da o değil mi zaten? Keçi, ekmek ve daha nice simülasyon oyunu oynadım hele ki Euro Truck Simulator, aralarındaki favori ismim. İmleci Farming Simulator 17’ye getirdiğimde, bana titreme geliyor. Oynanış sıkıcı, görevler deseniz yan görevler “meh”. Eğlence namına herhangi bir şey yok. En azından “çiftçilik” oynamak isterken, sadece kuru kuru bitkileri yetiştirmekten öteye giden bir oyun olsaymış, Farming Simulator 17 muhtemelen başarılı bir oyun olabilirmiş. Kısacası türünü seviyorsanız, buyurun deneyin atış serbest. Simülasyon türünü sevmiyorsanız hiç bulaşmayın derim. Türe az da olsa ilginiz var ve eğlenmek istiyorsanız, daha iyilerini bulmanız mümkün. Hatta bir seçim daha sunayım; çiftçilik ile ilgileniyorsanız ve ekinimi ekerim, hayvanımı beslerim diyorsanız, daha iyisini bulamazsınız.

Farming Simulator 17 Sistem Gereksinimleri

Windows

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: 2.0 GHz Intel or equivalent AMD dual-core processor
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTS 450 Series, AMD Radeon HD 6770 graphics card or better (min 1GB VRAM)
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: INTERNET CONNECTION REQUIRED FOR THE ONLINE GAME

Mac OS X

 • İşletim Sistemi: Mac OS X 10.9.1, 10.10.1, 10.11.1 or 10.12.1
 • İşlemci: 2.0 GHz dual-core processor or better
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTS 450 Series, AMD Radeon HD 6770 or better (min 1GB VRAM)
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: INTERNET CONNECTION REQUIRED FOR THE ONLINE GAME

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK