PAYLAŞ

F@tih Bedava Okul İnterneti 2016

Günümüz de internet devamlı ihtiyaç haline geldi. Herkes daima yanında internetinin olmasını istiyor. Buna öğrenciler de dahil. Özellikle okulda öğrenciler internete bağlanma gereksinimi duyuyor. Bu makalemiz sayesinde okulda internete bağlanabileceksiniz.
Günümüzde birçok okulda akıllı tahtalar mevcut. Bu tahtaların etkin bir şekilde çalışması için internete ihtiyacı var. Size bu internetlere nasıl bağlanacağınızı anlatacağız. Bunun için akıllı telefonunuzun olması yeterlidir. Bağlanacağımız internet okul tavanında bulunan üzerinde CİSCO yazan internettir.

Fatih ağına Bağlanmak için öncelikle telefonumuzdan Wifi ayarlarına giriyoruz. Ardından Android telefonlarda Wifi ekle, iPhone’ larda ise Diğer menüsüne girerek isim bölümüne ‘’F@tih’’ yazıyoruz. Şifre kısmına ise {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9} yazıyoruz. Ardından bağlan tuşuna basıyoruz. Bu internet MEB tarafından sınırlandırıldığı için çoğu siteye giremeyeceksiniz. Eğer istediğiniz siteye kolayca girmek istiyorsanız Google Play’den F-Secure Freedome VPN indirebilirsiniz. Eğer bu işe yaramazda Psiphon adlı uygulamayı indirerek internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. iPhone telefonunuzda ise Puffin uygulamasını indirerek istediğiniz siteye girebilirsiniz. Eğer verdiğimiz şifre çalışmadıysa aşağıdaki diğer şifreleri deneyebilirsiniz. F@tih bedava internet ile sınırsızca erişim sağlayabilirsiniz.
Ağ İsmi: F@tih (İlk harfin büyük olduğundan emin olun küçük harfle başlıyorsa çalışmaz.)
1-Şifre: F@M2015i#Eb23TC
2-Şifre: f1@2t34ih5
3-Şifre: Fatih.1234
4-Şifre: 34i3s0t00
5-Şifre: verdijm@n1453
Bu şifreleri deneyerek internete bağlanabilirsiniz. İnternet hızı 40-50 mbps arası değişmektedir. Bu da gayet hızlı bir internet demek oluyor. Uygulama marketinden istediğiniz uygulamayı hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. VPN kullanırken bu hız daha da az olabilir. Eğer verdiğimiz VPN çalışmıyorsa başka alternatifleri deneyebilirsiniz.

Mac Adresi Değiştirme Yolu

Eğer hiçbir vpn fayda etmiyor ve istediğiniz sitelere giremiyorsanız, Mac adresinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Her telefon sabit bir Mac adresine sahiptir. Siz bağlandığınız anda modem otomatik olarak bu adresi görür ve internet erişiminizi engelleyebilir. Bunun için nasıl Mac adresi değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Yükleyeceğimiz uygulamanın adı Wifi Mac Address Changer. Uygulamanın ekran görüntüsü yukarıdaki gibidir. Mac adresinizi değiştirmek için;
– Uygulamayı açın ve ardından Generate Random Mac butonuna basın.
– Bir süre bekledikten sonra Mac adresimizin değiştiği hakkında bir bilgi gelecektir.
– Telefonunuzun hakkında kısmında bunu kontrol edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK