PAYLAŞ

Fiber İnternet ve Yalın İnternet Kampanyaları 2016

Yalın internet kampanyaları ile internet kullanıcılarının sorunlarından birisi olan ev telefonu şartını ortadan kaldıran bir servistir. Naked Digital Subscriber Line başharflerinden oluşan nDSL ( Yalın İnternet ) servisi , DSL de bulunan genişbant hizmeti sayesinde sabit telefona olan mecburiyeti ortadan kaldırıp DSL ile telefon hizmeti arasından kaldıran bir servis. Yalın İnternet teknolojisi’nde çok fazla sorun yaşanabileceği düşünülsede normal internetten herhangi bir farkı olmadığı aşikardır. Hız konusunda yine internet paketinize bağlı olarak kullandığınız MBSP‘ye ait hızı kullanmaktasınız. Yalın İnternet sahibi kullanıcılarda bağlantı yavaşlığı bazen gözlensede bulunduğu mühitte Fiber kablolama yapısı olan kullanıcıların hızının geniş bant desteği sayesinde normal internet kullanıcılarına nazaran yalın internet kullanarak daha hızlı bir internet’e sahip olduğu söylenmekte. Bunun kaynağıda Fiber Alt Yapı‘ya bağlanmaktadır. 2010’da hayatımıza giren yalın internet günümüzde Vodafone , Turkcell , TTNet başta olmak üzere bütün internet sağlayıcılarında mevcut. Yalın internet sayesinde artık evimizde telefon olmasada internetimiz var. Bu sayede hem telefon ücreti hem internet ücreti ödememiz ortadan kalkıyor. Telefonsuz internet kullanımı bi yana yalın internet kullanıcılarına sağlayıcılar tarafından özel bant genişliği oluşturulmasıda yalın internet kullanıcılarının avantajlarından biridir. Yalın internet konusunda en popüler kullanım ise TTNet yalın internet olarak biliniyor. Ayrıca öğrenci kampanyaları ve öğrenci paketleri gibi üniversiteli kişileri ilgilendiren hizmetlerde sunuluyor.

Yalın İnternet Kampanyaları 2016

Fiber İnternet, internet sağlayıcılarının alt yapısını bakır kablodan fiber kabloya çevirmesiyle oluşmuştur. Fiber kablolar verilerin daha hızlı aktarılmasını sağladığından internet erişiminizin hızı yüksek oranda artmaktadır. Alt yapı düzenlemesi yüksek bir fiyat gerektiren fiber internet ise 2012 yıllarında Türkiye‘de Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Gaziantep şehirlerinde hizmete sunuldu. Şuanda Türkiye’nin bir çok yerinde fiber internet alt yapı erişimine geçildi.
Fiber Alt yapı , veri aktarım hızının erişebileceği en uç noktası olarak görünsede hızla gelişen teknoloji ile ileriki dönemde yeni alt yapı çalışmaları ile karşı karşıya kalacağımız gözlemlenmekte. Fiber alt yapı ile bu hıza ulaşmışken , yeni bir alt yapı çalışması ile internet hızının istenilen boyutlara ulaşabileceği kesin. Mobil telefonlarda yıllardır 3G alt yapı ile istenilen başarıya ulaşamayan mobil internet sağlayıcılarının önce LTE servisi ardından 4,5G alt yapısını Türkiye’ye getirip bu alt yapı üzerinden hizmet vermesi buna örnek olarak gösterilebilir. Fiber İnternet alt yapısı ile kullanılan internet hızı 2 yada 3 katına çıkarılabiliyor. Normal alt yapı kullanıcılarının internet paketinde bulunan MBSP’lerini kullanamazken Fiber Alt yapıya sahip internet kullanıcıları bunu sonuna kadar kullanabilmekte. Yapılan Download ve Upload speed testleri bunu gözler önüne sermektedir. Fiber Alt yapı’nın bazı illerde olmasına rağmen bazı bölgelerde olmaması moral bozucu. Bir an önce Türkiye’deki tüm illerde ve bütün bölgelerin fiber alt yapıya bağlanmasını umut ediyoruz. Şuanda alt yapının nerelerde hizmet verdiğini Ttnet’in TTNET Fiber Nerede var? uygulaması ile veya bağlı olduğunuz internet sağlayıcının müşteri destek numarasını arayarak bulunduğunuz şehirde Fiber alt yapısı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Superonline Fiber İnternet Nerede?

Aslında Türkiye’de fiber internetin en çok tercih edildiği firma Turkcell Superonline olarak biliniyor. Hızlı ve güvenilir internet ağı ile kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören Superonline, fibernet ile adeta gönüllerde taht kurdu. 1000 mbit hıza ulaşabilen bu altyapı ülkemizde şu an için rakipsiz durumda.

Superonline Fibernet Nerede var uygulamasını kullanmak için tıklayabilirsiniz.

 

2016 Kampanyaları ve Fiyatları

2016 yılı kampanyaları 1 Ocak itibari ile güncellenecektir.

Bedava internet hakkında ki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK