PAYLAŞ

Samsung dersini almış, Galaxy S8’in bataryalarını nasıl test ediyorlar? 

Samsung, geçtiğimiz günlerde değiştirdiği batarya test standartlarına ilişkin bir video yayınladı. En son Note 7 de yaşadığı batarya krizinden sonra bunu yapması bekleniyordu zaten. Piyasadan Note 7’leri çekmişti. Bu hatayı Samsung’un en iddialı telefonu olan  Galaxy S8’de tekrarlamayacağından emindik zaten. Akıllarda soru işareti bırakmamak için profesyonel bir yol izleyen Güney Koreli Teknoloji Devi, bizleri şaşırtmadı ve kendine hayran bıraktı.

Samsung’un batarya üretimine ilişkin farklı metodları açıkladığından bu yana nasıl bir değişiklik yaptığı merak ediliyordu. Çünkü her ne kadar cihaz üreticileri değişse de bu işin belli bir yolu, standartı var sonuçta. Kendine has özellikte üretim demek fazla maliyet demek. Tabii ki maliyet konusu da ayrı bir tartışma konusu. Ona bir şey diyemiyoruz.

Samsung yeni stadartlarına ve Galaxy S8 ve S8 Plus’ın batarya testleriyle ilgili küçük çaplı bir klip yayınlayarak içimizi rahatlattı.

galaxy-s8-e1461857350695
Demontaj testi, dayanıklılık testi, hızlandırılmış kullanım şekli, görsel kontrol  ve şarj / deşarj testi yapılmadan müşterilerin önüne sunulmayacak. Samsung, bu testten sorunsuz çıkan telefonlarına çok güveniyor!

Samsung’un Galaxy S8 modellerinin bataryalarını nasıl test ettiğini aşağıdaki videodan hemen izleyebilirsiniz: İyi Seyirler!

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK