PAYLAŞ

Tüm dünya olarak internete bakış açımız, özellikle şu son yıllarda ciddi bir şekilde değişti. Zira bu güne kadar oyun ve sosyal medya iletişimi için sıklıkla tercih edilen internetler, bugün bir gelir kaynağı olarak kullanılmaya başlandı. Herkesin internet üzerinden gelir elde etme isteği de, sektörü doğal olarak biraz zora soktu. Normalde 50 TL’ye yapılan bir işe 10 kişi aday olduğu için, işi yaptıracak kişi doğal olarak en uygun fiyat teklifini aldığı kişi ile çalışmaya başlıyor. Dolayısıyla diğer 9 kişi işi alamamış oluyor.

İnternetten para kazanma işinin tabii ki de belirli yolları var. Bu yollar ile ne kadar kazanacağınız ise tamamıyla sizin yetenek, çevre ve becerilerinize kalmış. Öyle ki internetten aylık milyar dolarları kazanan site ve kanalların olduğunu da sizlere şöyle bir hatırlatalım.

Youtube’den Para Kazanmak

İlk yöntemimiz tabii ki de Youtube kanalı oluşturmanız olacak. Youtube kanalı oluşturmak, hem gerçekten basit ve eğlenceli bir iştir. Yani bu işi yaparken kendinizde bir zorunluluk hissetmeyecek, aksine eğlenceli bir şekilde yapacaksınız. Kanalınızı oluşturduktan sonra belirli bir abone sayısı ve izlenme sayısı yakalamanız gerekecek. Aksi taktirde Adsense onayı alamaz ve gelirlerinizi kazanmaya başlayamazsınız. Varsayalım belirli bir abone ve izlenme kitlesine ulaştınız. Bu andan itibaren Youtube üzerinden Adsense’ye kanalınız aracılığıyla başvuruyorsunuz. Başvurunuzun ardından çok geçmeden, Adsense kanalınızı inceleyerek size olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapıyor. Olumsuz bir dönüş alırsanız, kanalınız daha eksik ve yetersiz demektir. Ancak olumlu bir dönüş aldıysanız, reklamları açarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Link Kısaltma Servisleri ile Para Kazanmak

Diğer bir para kazanma yöntemi de link kısaltma servisleri. Genellikle sektörü internet olan birçok kişinin, sosyal medya ortamlarında kısaltılmış link paylaştığını görmüşsünüzdür. Bunun amacı, hem duruma esrarengizlik katmak hem de bu sayede linke tıklatıp para kazanmaktır. Öyle ki günümüzde bu tür tıklamalara çok iyi ücret veren firmalar bulunmakta. Ayrıca bu firmaların, kayıt için belirli bir ön şartı yok. Sadece mail onayı yapmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra linklerinizi kısaltıp çeşitli ortamlarda paylaşmaya başlayarak gelir elde etmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

Google Adsense ile Gelir Kazanmak

Diğer yöntem ise, bu yöntemlerden çok daha fazla gelir sağlayacak bir yöntem. Ancak bu şekilde gelir elde edebilmek için sağlam bir internet sitesine sahip olmanız gerekir. Öyle ki Adsense, önüne gelen her site başvurusunu kabul etmiyor. Sitenizin iyi ve kaliteli olduğunu varsayalım. Adsense’ye başvurarak siteniz için onaylı bir reklam hesabı açıyorsunuz. Başvurunuz onaylandıktan sonra, reklamlarınız otomatik olarak sitenizde görünmeye başlayacaktır. Siz yine de ek olarak reklam yerleştirmeleri de yapabilirsiniz. Bir reklama tıklamada gelen ücret ortalama 40-50 kuruştur. Günde 50 kişinin reklamınıza tıkladığını varsayacak olursak, günlük 20-30 TL arasında sağlam bir gelir elde edebilir, bu gelirleri de ay sonunda banka hesabınıza alabilirsiniz.

Webmaster İşleri Yaparak Para Kazanma

Bu yöntemi size şöyle tarif edebilirim;

Bir internet sitesi sahibi var, sitesi güzel ziyaretçi sayısına sahip fakat vakti olmadığı için içerik ve paylaşım yapamıyor. Bunun yerine editör bulup ücreti karşılığında yazı girmesini talep ediyor. Bu ücret 100 kelime için 1 ile 3 TL arası değişebiliyor. Bir editör olabilirseniz, vaktinizde varsa güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabiki bunun için webmaster forumlarında takılmak gerekecektir. Çünkü potansiyel müşteriler orada yer alıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK