PAYLAŞ

Mobil İnternet Hızlandırma

İnternet hızını arttırmanın birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Bugün sizlere bu yöntemlerden 3 tanesini anlatacağız. Bu üç yöntem de sizin internetinizi hızlandırmaya yetecek hatta artacaktır diyebiliriz. Fakat her ihtimale karşı da bu yöntemlerin tamamını yapmanızı tavsiye ederiz. TTNet için çok yakında bir konu açacağız, takibe devam.

İlk Yöntemimiz Telefonu Sadece 3G Veriye Ayarlama

Yapacağınız bu yöntemde cihazınızın Ağ Modu çok yüksek ihtimalle otomatiktir. Fakat siz Ağ Modu menüsüne girerek 2G – 3G otomatik olan seçeneğini yalnızca 3G seçeneği ile değiştirmelisiniz. Bu yöntem ile sadece 3G verilerini alacağınız için internet hızınız yükselmiş oluyor. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız şu adımları takip edin. Ayarlar – Kablosuz ve Ağlar / Diğer – Mobil Ağlar – Ağ Modu – Yalnızca 3G. Eğer ki sizde 3G değil de WCDMA seçeneği varsa bunu da seçebilirsiniz. Çünkü ikisi de aynı ayar demektir.

İnternet Hızlandırma – APN’yi Varsayılan Yapma

İnternet hızınız bir anda yavaşlamış ve gittikçe de internette gezilemeyecek haldeyse çok yüksek ihtimalle telefonunuzun APN’si şişmiştir. Eğer ki APN şişmemişse dahi sizlere anlatacağımız yöntemi uyguladığınız taktirde internet hızınızda gözle görülür şekilde bir hızlanma olacaktır. APN varsayılan yapmak için ise şu adımları izleyin. “Ayarlar – Kablosuz ve Ağlar / Diğer – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları – İnternetli olan seçeneği seçin – Açılır Menü / Sil – Tekrardan Açılır Menü – Varsayılana Sıfırla” bu adımları tek tek yaptığınız zaman sonrasında da telefonunuzu kapatıp yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yapmış olduğunuz ayarlar hızlı bir şekilde devreye girecek ve hızlı bir şekilde interneti kullanmaya başlayacaksınız diyebiliriz.

İnternet Hızlandırma Programı

Google Play Store’da en başarılı, en çok beğenilen ve en çok indirilen internet hızlandırma uygulaması Internet Speed Master uygulamasıdır. Bu uygulamayı telefonunuza indirin ve kurulum işlemlerini tamamlayın. Programın 2,4 Megabaytlık küçük bir boyutu bulunuyor. İndirin ve kurulum işlemini yaptıktan sonra programı açın. Programı açtığınızda karşınıza bir ekran çıkacak. Bu ekrandan da sizin cihazınıza uygun olan seçenekleri seçtikten sonra internet hızınızın arttığını göreceksiniz. Eğer ki internet hızınızda bir değişim yok ise bir şeyleri yanlış yapmışsınız demektir.

Bedava internet için sizlere anlattığımız 3 farklı internet hızlandırma yöntemlerini teker teker denemenizi tavsiye ederiz. Eğer ki tüm yöntemleri yaptınız fakat internet hızınızda bir değişim meydana gelmemiş ise sorun cihazınızda ya da sizde değil sizin internetinizi sağlayan operatörünüzdedir. Yani operatörünüzün size sağladığı maksimum hız oldukça düşüktür. Bundan ötürü de sizin internet hızınız kısıtlanmış ve bu şekilde internete girişiniz sağlanmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak için ise internet paketinizi değiştirmeyi tavsiye ederiz. Ayrıca internet hızınızın yavaşlamasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi de operatörünüzün belirlemiş olduğu adil kullanım kotasını aşmış olmanızdır. Bu kotayı aştıktan sonra da çok büyük oranda internetinizde yavaşlama oluşur. İnternet hızı arttırma konumuzu okudunuz, umarız sizlere faydalı bilgiler verebilmişizdir. Çok yakında Adil Kullanım Kotası kaldırma konusu açacağız, takip etmeye devam edin.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK