PAYLAŞ

programla internet hızlandırma

programla internet hızlandırma

Artık bedava internet hızınızı artırmak çok kolay programla internet hızlandırma ; Çeşitli yolları olsa bile Türkiye’de İnternet altyapısının çok kötü bir durumda olduğunu unutmamak gerek. Özellikle 2017 yılında tüm sağlayıcılarının kaldırmaya başladığı adil kullanım kotası uygulaması kullanıcıları bir hayli mutlu etti. Ancak şu an hala Adil kullanım kotasına göre ay sonu gelmeden kotayı aşan kullanıcıların, hızı 3 mbp/s ’ye kadar düşüyor. Bu yüzden bu program sayesinde yukarıda izlediğiniz videodaki gibi hızınızı olağan internet hızınızın çok üstüne çıkartmanın yolları bulunuyor. programla internet hızlandırma artık bir hayal değil hızınızı arttırma konusunda size büyük yardımı dokunacak programı indiriniz.

Korkmadan indir Çalışıyor

Programı indirmeden internet hızlandırma

Programsız internet hızlandırma 2017

Herhangi bir programı yüklerken bilgisayarınıza araç çubuğu karışmış olabilir. Bilgisayarımdan, kontrol paneline gidin ve Program Ekle / Kaldır aracını kullanarak size tanıdık olmayan programları kaldırın.
Chrome kullanıyorsanız önbellek dolmuştur. Bu sorunun üstesinden gelmek için, sağ üst köşedeki ayarlar düğmesine tıklayın ve Ayarlar’ ın üzerine gelin. Altına inin ve gelişmiş ayarları gösterin, buradaki ayarları sıfırlayın düğmesini bulun ve tıklayın. Daha temiz bir chrome bulmak istiyorsanız tarama verilerinizi aynı yerden tekrar silmelisiniz.


programla internet hızlandırma yapabilmeniz için DNS değiştirmeniz veya DNS ayarlarınız değişmiş olabilir, DNS ayarlarınızı otomatiğe getirin.


Bunun için ağ ve paylaşım merkezinden modem yolunu seçip Özellikler butonuna bastıktan sonra “internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” yazan satıra girip DNS sunucu adresini otomatik olarak al tuşunu aktifleştiriniz
Browser olarak Internet Explorer kullanırsanız, Opera, FireFox veya Chrome’a geçin. Bu browserların hepsi kendi alanında çok hızlı olarak kullanılan tarayıcılar
Uzun süredir hiç geçmiş temizlemediyseniz programla internet hızlandırma işinize yaramaya bilir, tarayıcı önbelleğe aldığı dosyalar nedeniyle ağırlaşmaya başlar. Bunu yapmak için tarayıcınıza göre ayarları kullanarak ön belleği temizleyin ve tarayıcının sizi yönlendirmesine izin verin
Bazen tarama geçmişini silme yeterli değildir. Özellikle Google Chrome dosyaları C klasöründe saklanır. Onları silmek için Temizlik programları da tavsiye edebiliriz. Aynı zamanda İnternet’i değil, kalan belgeleri de silebilirsiniz.
Kullandığınız Windows Orijinal ise, Windows’un ücretsiz olarak yayınladığı güncellemeleri yüklemesine izin verin.
Kablolu programla internet hızlandırma kullanmak sizi kablosuza göre çok daha yüksek bir hıza taşıyacaktır. Ancak notebook kullanıyorsanız veya böyle bir imkanınız yoksa, bilgisayarı modemin yakınlarında bir yerde kullanın. Çekim gücü ve sinyali kontrol edin şu an bulunduğunuz konum 4 ışıktan az çekiyorsa mutlaka bu yöntemi uygulayın.
Kablolu bağlantıdan İnternet’i kullanmak sizi kablosuzdan daha yüksek bir orana götürecektir. Bununla birlikte, bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız veya böyle bir sisteme sahip değilseniz, bilgisayarınızı modemin yakın bir yerinde kullanın. Gücü ve sinyali kontrol edin Geçerli konum 4 ışıktan azsa bunu mutlaka yapın.
Yatmadan önce her gece modeminizi kapatın. Açık tutarsanız, ısıtma sorunu ve sinyal sorunu gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.
Tarayıcı eklentilerini ve uygulamalarını kontrol edin, gereksiz olanları kaldırın. Mümkünse herhangi bir eklenti kullanmayın, her sayfanın bu eklentilere otomatik olarak yüklendiğini unutmayın.
Masaüstünüzde ciddi bir temizlik yapmanın vakti gelmiş olabilir, bu nedenle masaüstü dosyalarınız önemliyse tümünü tek bir klasörde toplayın. Özel simgeler kullandığınız belgeler varsa, bunları varsayılan yapın.
Başlat düğmesine basarak Çalıştır komutuna gidin. Msconfig yazın. Açılış ekranından başlayın ve burada çalışmayan dosyaları kaldırın. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Portlarda, modem yarlarında veya bulunduğunuz bölgede sorun olabilir, İnternet şirketinizin müşteri temsilcisiyle görüşün.
Bilgisayarınıza bulaşmış virüsler gezinmeyi engelliyor olabilir. Sistem özelliklerinize göre kasmadan çalışacak iyi bir virüs programı kurun ve taratın.
Bilgisayarınızın içine virüs bulaşmış olup; virüsler gezinmeyi engelliyor olabilir. Bilgisayarınıza göre iyi şekilde çalışacak bir virüs programı kurun ve tarayın.

Programla İnternet Hızlandırma 2017

Hız sorunu bir oyunda yaşanıyorsa, ping değerini düşürmek için WTFast programını indirip yükleyin.

Favorilere eklediğiniz siteleri düzenleyin veya hepsini temizleyin. Her sayfayı sıkça kullanacaktır; Eklediğiniz sitelere yüklenecek.

programla internet hızlandırma kullanır. Bununla birlikte, bilgisayarınızın özellikleri düşükse, bu yazılım türü kasılmaya ve donmaya neden olabilir.

Combofix isimli yazılımı indirin ve bilgisayarınızı güvenli mod da başlatın. İhtiyacınız olan ComboFix’i indirme, sonrası masaüstünüze almayı unutmayın. Gelen indirmelerde güvenli modda alındığında otomatik olarak silinebilir. Sonra programı çalıştırın ve rapor ekranı not defterinde görünene kadar bekleyin.

Modeminizi daha yüksek bir modele yükseltmeyi deneyin. Uzun yıllar kullandığınız zaman, cihaz kullanılamaz hale gelir. Son yıllarda ortaya çıkan bilinen markalardan yeni bir modem seçin. Yada internet şirketinizden talep edin.

modem
modem

programla internet hızlandırma

Hiç beklemediğiniz bir komşu kablosuz şifrenizi kırmış olabilir, modem ara yüzünden bu şifreyi güncelleyebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK