PAYLAŞ

Rocket League

Rocket League
Rocket League

Rocket League, Arabalarla futbol oynamak aslında o kadarda parlak bir fikir değil! Yani ilk bakışta çok saçma bir fikir gibi geliyor kulağımıza ama oyunun içine girince öyle olmadığını fark ediyorsunuz. Son günlerin popüler oyunlarından bir tanesi olan Rocket League, 2008 yılında çıkan ve Psyonix tarafından geliştirilen Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isimli oyunun devamı niteliğinde. Yine aynı stüdyo tarafından geliştirilen Rocket League, son zamanların en eğlenceli oyunlarından bir tanesi. Oyunda amacımız aslında çok basit: Kontrol ettiğimiz süper güçlü arabalarla mekanik bir topu kaleye doğru göndermek. Eğlencesi de burada başlıyor zaten. RC tipli küçük araçları kontrol etmek çok basit olmadığı için zorlu dakikalar yaşayabiliyorsunuz. Örneğin; tam topa vuracağım diye hızlanırken, küçük bir joystick hareketiyle topu teğet geçmeniz mümkün.

Rocket League gameplay

Oynanış özelliklerinden aslında yukarıda bahsettik. Bu sebeple oynanış diye bir başlık atmaktansa seçebileceğimiz oyun modlarını anlatmak istedim. Oyunun en başında bizleri bir alıştırma modu karşılıyor. Bunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum. Aslında alıştırma bölümleri her oyun için önemli olsa da Rocket League için olmazsa olmazlardan bir tanesi. Oyunun mekaniklerini iyice çözdükten sonra çok daha rahat oyunlar çıkartabiliyorsunuz. Oyunu tek kişi ya da çok kişi oynayabiliyorsunuz. Dört kişiye kadar oyuncu desteği olan Rocket League’i aynı evden oynamanız mümkün. Eğer yeterli sayıda oyuncunuz yoksa botlara karşı oynama imkanı da sizlere sunulmuş durumda. Özellikle 2v2 maçların çok eğlenceli sonuçlandığını söylemem gerek. Daha önemli olan mod ise multiplayer kuşkusuz. Rocket League’in zevki asıl burada çıkıyor. Ama tek kişilik modlarla oyunu iyice öğrendikten ve kavradıktan sonra multiplayer tarafına geçmenizi öneririm. Yoksa benim gibi büyük dayak yiyebiliyorsunuz. Zaten çok oyunculu moda ister istemez geçiyorsunuz. Tek başına aynı şeyi yapmaktan çabucak sıkılabiliyorsunuz. Bu yüzden çok oyunculu taraf kurtarıcınız olabiliyor.

 

Rocket League steam

Kabul etmeliyim ki, Rocket League gerçekten stresli bir oyun. Olayların bu denli hızlı gelişmesi insanda adrenalin salgısını bir anda Nirvana seviyesine getiriyor. Hele ki, son 10 saniye sayımında top bir oradan bir oraya gittiği sırada maç çekişmeli bir şekilde geçiyorsa, kalp atışlarınızı duymamak imkansız. Son saniyede maç kaybetmenin acısını yaşadığınız gibi son saniyede gol atıp maçı kazanmanın gururunu derin bir biçimde hissediyorsunuz. Maçın stresi demişken, bu heyecana da dönüşebiliyor. Stadyumların tasarımları sizi sanki bir şampiyonlar ligi maçı finali oynuyormuşçasına bir havaya sokabiliyor. Bazı stadyumlar gerçekten parmak ısırtırken, bazıları ise halı saha izlenimi veriyor ancak genel anlamda çok iyiler ve müzikler oyunun doğası gereği kıpır kıpır. Yerinizde duramıyorsunuz. Sahalar oldukça geniş olduğu için sanki oyunun içerisine atlayıp maça katılmak istediğiniz anlar olabiliyor. Tasarımlarda özgünlük hat safhada ve gereksiz detay bulunmuyor.  Geri kalanını siz kendiniz edinin, keşfedilmeyi bekleyen bazı şeyler sizleri bekliyor.

Rocket League cars

Rocket League-cars
Rocket League-cars

Öncelikle her arabanın hızı zıplaması vesaire aynıdır. Ancak her arabanın hitbox’u bir diğerinden çok az farklıdır. Hitbox topa vurma noktalarıdır. Hitbox’ı en iyi 3 arabayı kullanmanızı önereceğim. Batıl inanç gibi ancak öyle değil. Gözle görülür bir farkı yoktur bile ancak o arabalar yinede minik bir avantaj sağlar.Bu arabalar:
-Dominus
-Octane
-Batmobile

Rocket League sistem gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 or Newer
  • İşlemci: 2.4 GHz Dual core
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 260 or ATI 4850
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 or Newer
  • İşlemci: 2.5+ GHz Quad core
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 or better, ATI 7950 or better
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Gamepad or Controller Recommended

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK