PAYLAŞ

Samsung, yeni üst seviye akıllı telefonları olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ ı duyurdu. Ve Galaxy S8 ailesiyle birlikte ses getiren sesli asistan uygulaması Bixby; Teknoloji Dünyasını kasıp kavurdu. Apple’ da bulunan Siri uygulamasına rakip olan Samsung, yeni akıllı asistanını 29 Mart 2017 tarihinde tanıttı. Ve bizler de bu uygulamayı sizler için araştırdık.

samsung-bixby-shiftdelete

PEKİ NEDİR BU BIXBY? NASIL KULLANILIR?

Bixby, Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile kullanıcılarına sunduğu yeni nesil sanal asistandır. Apple Siri, Google Asistan ve Microsoft Cortana gibi diğer mobil asistanlara rakip olan Bixby, en az rakipleri kadar iddialı görünüyor.

Samsung Bixby sayesinde, diğer sesli asistanlardan alışık olduğumuz sorularınıza da yanıt bulabilir ve özel servislerinizin kontrollerini sesli yapabilme olanağına sahip olacaksınız.

Bixby Nasıl kullanılır? Sorusuna gelecek olursak, diğer sesli asistanlar gibi Bixby’nin kullanımı da oldukça basit. Telefonunuzun yan tarafında Bixby için atanan bir tuş var ve ona basmanız yeterli. “Bixby!”  diyerekte çalıştırabilirsiniz. Sadece uygulamayı çalıştırabilmek için önceliğiniz Samsung hesabınızla eşleştirmek olacak daha sonra hepsi çok basit işlemler.

viv-app-demo-100660188-large

   

       SAMSUNG BIXBY’ E DAİR BİLENEN  DİĞER ÖZELLİKLER

  • Temeli Siri’yi oluşturan Viv Labs tarafından geliştirildi.
  • S8′ de kendine ait özel bir düğmesi mevcuttur.
  • Bu yazılım ilk etapta 8 dili destekliyor.
  • Bixby akıllı ev aletleri ve giyilebilir teknolojiyle de entegre çalışacak.

 

Peki Bixby Uygulaması Samsung’un tüm modellerini destekliyor mu?

Ne yazık ki şu an sadece S8 ailesi bu uygulamadan faydalanabiliyor. Daha önceki Samsung akıllı telefon kullanıcıları bu uygulamayı kullanamayacak. Fakat S8′ den sonra çıkan tüm akıllı telefonlar, bu yazılım ile piyasaya çıkması bekleniyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK