PAYLAŞ

SpellForce 3

SpellForce 3
SpellForce 3

SpellForce 3 game play

SpellForce 3 game play yani oyunun oynanışı nasıldır onunla ilgili biraz bilgi vereceğim. Oyun bildiğiniz klasik strateji oyunlarına benziyor ama biraz daha kolay ve anlaşılır. En önemli olanı yani en güzel yanı ise, diğer strateji oyunları gibi malzeme toplamaya yani odun, taş, altın vs toplamak için çalışanları siz göndermiyorsunuz. Oyun içinde inşaat etmek istediğimiz binaya tıklıyoruz ve çalışanlar direk ormana yada taş ocağına doğru yöneliyor. Böylelikle çalışanlarla uğraşmak yerine oyuna daha fazla odaklanabiliyoruz. Diğer yanları ise her strateji oyununda olduğu gibi kendimize köy kuruyoruz ve geliştiriyoruz. Daha sonra ilerledikçe ve seviye olarak yükseldikçe asker basıp başka köylere baskın düzenliyoruz yada özel eşyalar için keşif seferlerine çıkıyoruz. Oyunun ilk aşamalarında köy kurmak, asker basmak vs derken biraz sıkıcı oluyor derken bir anda köy baskına uğruyor ve neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz ama hemen telaşlanmayın bu baskın kısa sürüyor ve fazla bir şey kaybetmiyorsunuz. Oyunda otomatik olarak baskınlar düzenleniyor ve bu otomatik saldırılar ile oyun tek düzelikten ve monotonluktan çıkıyor. Bu saldırıların sonunda belli bir miktar malzeme kaybı oluyor ama telafi edemeyecek kadar değil. Düzenlediğiniz bir keşif seferi ile daha fazlasını elde edebilirsiniz. İndiren herkese iyi oyunlar.

SpellForce 3 Review

SpellForce 3-review
SpellForce 3-review

SpellForce 3 oyunu çıkmadan önce yaklaşık 15 testten geçirilmiş, demo ve beta süresinde ise çok başarılı olmuştur. İlk çıkan demo oyununda 150bin kişiden fazla oyuncu sınırına ulaşmış, beta süresinde ise bu sayı 500bin’in üzerine çıkmıştır. 7 aralıkta çıkan oyun steam üzerinden satışa sunulmuş ve 2 gün içinde yakalaşık 500bin satış barajını geçti olarak sınıflandırılmıştır. Biz ekip olarak hem demo hemde beta sürecin de oynadığımız oyunu açık beta sürümünü büyük bir keyifle oynayanlar arasındayız. SpellForce 3 oyunu strateji kategorisin de bulunuyor ama oyunun için de rol yapma, fantezi ve gzs yani gerçek zamanlı strateji kategorilerinde de bulunan oyun şimdiden beklentileri karşılamış hatta aşmış durumdadır. Gerçek zamanlı strateji demişken; oyun içerisinde bazı büyük canavarlar bulunmaktadır ve günün belli saatlerin de ortaya çıkarlar. Oyunu oynayan diğer kullanıcılar ile bir ittifak oluşturarak bu canavarları öldürebilir, içinden çıkan ve özel yetenekler barındıran eşyalara sahip olabilirsiniz. Bu eşyalar canavarı kestikten sonra ittifak içinde rastgele bir oyuncuya düşmektedir.

SpellForce 3 demo

SpellForce 3 demo olarak piyasaya çıkma kararı almıştı anca demo sürecin de o kadar çok beğenildi ve 50bine yakın indirilme üzerine yapımcılar oyunu beta olarak çıkarma kararı aldı. Demo sürecin de oynayanlar oyunun çok farklı bir yapısı olduğunu ve bir türlü oyundan çıkamadıklarını dile getirdiler ve yapımcı firmayı mesaj yağmuruna tuttular tabiri caizse ve sonuç olarak firma da oyunu kapalı beta sürecine çıkarma kararı aldı. Demo sürecin de nasılsa ilk kapalı beta sürecinde de aynı olan oyunda değişiklik yapılmadı ve aynı olarak piyasaya sürüldü. İlk hafta demo sürecinin 3 katı indirilme oranı yakalayan SpellForce 3  daha sonra ufak güncellemeler getirilerek iyileştirildi ve tekrar piyasaya sürüldü. Son güncellemeden sonra zaten 3 katı indirilme oranını yakalayan oyun bu sefer de 2 katı indirilme yakalayıp beta sürecinde tam 500bin indirilme sınırını geçti ve firma da oyunu açık beta olarak sunmaya karar verdi. Açık beta oyunda da fazla bir değişiklik yapılmadan piyasaya çıkacağı açıklandı. Kullanıcılar günler önceden oyunu steam üzerinden alıp beklemeye geçtiler ve açıkçası bizde 3 gün önceden oyunu alıp bekleyenler arasındaydık. Şimdiden oyunu alan ve oynayan herkese başarılar diliyoruz zira kıran kırana bir strateji oyunu ile karşı karşıyayız.

SpellForce 3 Beta

SpellForce 3-demo
SpellForce 3-demo

SpellForce 3 beta sürecin de bu yılın en çok yükseliş yapan ve beklenen oyunları arasında ilk 5 içindeydi. Oyunun bu kadar çok beğenileceğini firma bile tahmin etmezken ‘sadece demo oyun olarak piyasaya çıkardık ama şimdi nerelerdeyiz’ açıklaması yaptı. Oyunun demo ve kapalı beta sürecin de oynayan ve açık betası açılır açılmaz geçen birisi olarak, oyunu çok beğendiğimi söylemem gerekir. Demo sürecinde yaklaşık 3 saat, kapalı beta da ise yaklaşık günde 10 saat kadar oynadığım zamanı hatırlıyorum. Bitmek bilmeyen savaşlar, uzun uzadıya süren keşif seferleri ile bir adım daha üst noktaya çekilmiş vaziyette. Keşif seferleri sırasında bir kaç kez de bilgisayar başında uyumuşluğum ve canavarı bulduktan sonra çıkan ses ile korkarak uyanmışlığım vardır. Oyunu genel olarak çok beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim. Farklı bir strateji oyunu olmasının yanı sıra gerçek zamanlı strateji olması da bir o kadar farklı ve güzel yanlarından birisi. Gerçek zamanlı strateji yanı ile savaşa ne zaman gireceğimiz hiç belli değil. O yüzden her dakika uyanık olmamız gerekiyor. Şimdiden herkese iyi oyunlar.

SpellForce 3 rock

SpellForce 3 rock,  oyun daha Türkçe olmadığı için bazı yabancı kelimeler de telafuz eksiği var. Rock derken kaya demeye çalışıyoruz. Kaya odun taş vb. gibi malzemeleri bulmak SpellForce 3  oyunun da zor değil. Oyun başında bastığımız 5 çalışan bize oyun boyunca yetecek olan tüm malzemeleri toplamaktadır. Bize düşen ise toplananların kaybolmaması için depoları sürekli kontrol etmek ve yükseltmek. Depo koruması çok önemli değildir SpellForce 3  oyunun da. Çünkü malzemeler çabuk elde edildiği için oyuncular daha çok tershaneye saldırarak yakaladığınız balıklara ve diğer deniz canlılarını hesap alıyorlar. Malzeme toplayan çalışanların en iyi yanı ise sizin onları belli bir yere doğru sürüklememeniz. Bu çalışanlar inşaat edeceğiniz binaya göre gidip kendileri otomatik olarak malzeme toplamaktadırlar ve bu eklenti oyunun en iyi seçenekleri arasındadır.

SpellForce 3 hack

Sevinerek söylemem gerekirse eğer SpellForce 3 oyununda hack-hile yoktur. Belki de oyunun en sevdiğim yollarından biri de budur. Hack yok dedik ama yine de bazı buglar mevcut ve bu bugları kimse paylaşmıyor. Yani arayıp kendiniz bulmanız gerekiyor ama size mobilhile.com aracılığıyla bir adet bug söyleceğim. Bildiğiniz üzere oyunda çalışanlar otomatik olarak inşaat ettiğiniz binanın giderleri kadar malzemeyi toplamaktadır. Burada yapmanız gereken ise yatmadan önce Ana binaya tıklamak ve süresi en uzun olan yapıyı seçmek ve inşaat edilecekler listesinde sıraya sokmak. SpellForce 3  yapımcıları bunu gözden kaçırmış herhalde ama bu yöntem ile sıraya sokulan binanın giderleri kadar malzemeyi direk bastığınız an toplamaya başlayan çalışanlar siz gelene ve iptal edene kadar toplamaya devam edecek ve siz geldiğiniz bir de bakmışsınız ki binlerce malzeme toplanmış. Bu ve bunun gibi bir kaç tane daha bug’un bulunduğu oyunda diğer bug’ları ise oynayarak sizler de keşfedebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim.

SpellForce 3 Steam

SpellForce 3 steam üzerinden ilk duyurulduğunda bizler de bir çokları gibi yine bir strateji oyunu geldi diyerek biraz hayıflandık ama kapalı beta sürecin de oyundan neredeyse hiç çıkamadık diyebilirim. O nedenle sizlerin de keyifle oynayacağını düşünüyoruz ve tavsiye de ediyoruz. Şuan steam üzerinde satışa sunulan ve henüz 7 aralık da satışa sunulan oyun şuan 89tl fiyatında dır ama yeni yılın gelmesi ile beraber fiyatta düşüş olacak ve yaklaşık %75lik bir düşüş beklenmektedir. Bu düşük ile şuan ki fiyat değeri ile bir hafta sonra hem oyunu hemde özel eklentilerini daha ucuza alabilirsiniz. Sizde strateji oyunlarını seviyorsanız eğer kaçırmamanız gereken bir oyun olan SpellForce 3 ‘e herkesi bekliyoruz. Şimdiden iyi oyunlar.

SpellForce 3 Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5 3570, AMD FX-6350
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX compatible Sound card
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-4790, AMD FX-8350
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 4GB, AMD Radeon R9 290 4GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX compatible Sound card

 

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK