PAYLAŞ

Popüler oyun platformu Steam’de,  ‘hediye’ adı altındaki oyun satışlarını engellemek için büyük önlemler alınıyor! 

steam-banner

Popüler oyun platformu Steam, sizlerinde bildiği gibi özel dönemlerde büyük oyun indirimleri yapıyor. Böylelikle pahalı oyunları çok uygun fiyatlara satın alabilme olanağına sahip oluyorsunuz.  Ancak bunları fırsat bilen bazı kişiler oyunları indirimde iken satın alıp, indirim bitiminde farklı oyun platformlarında Steam fiyatının altında satışa sunuyor. Steam’de buna karşı önlem almayı hedefliyor. 

Valve, Steam’in hediye bölümünde büyük değişiklikler izlemeye hazırlanıyor. Artık yeni hediye şartları ile birlikte Steam kullanıcıları bir oyunu indirimden almışsanız, oyunun fiyatının %10’unun üstüne çıktığında oyunu hediye olarak gönderemeyeceksiniz.  Ayrıca yeni düzenleme ile birlikte  bazı ülkeler arasında hediye gönderme olayı olmayacak.

Steam’in yeni hediye politikası, oyun içerisinde oyuncular arasında nasıl olacak bilemiyoruz ama indirimden alınan oyunu farklı oyun platformlarında satışa sunup üzerinden kar edinilmenin önüne geçecek gibi duruyor.  Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz, bakalım durumlar nasıl değişecek!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK