PAYLAŞ

The Forest İndir

The-Forest-indir
The-Forest-indir

Oynanış

The Forest oyunu uzun süredir piyasa da olan ve ün’ü gitgide artan bir oyundur. Oyunda ki temel amacımız hayatta kalmaktır. Peki bu nasıl olacak? Hayatta kalma diyince tabi ki akla gelen hayatta kalmaktır. Bulunduğumuz haritayı güvenli bir şekilde dolaşarak işimize yarayacağını düşündüğümüz malzemeleri toplayarak işi başlıyoruz. Ama oyunun verdiği heyecanla toplama işini hızlı hızlı değil de daha yavaş yapmanızda kar vardır. Çünkü adaya yeni düştüğünüz için nelerle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. O yüzden sessiz davranmak her zaman daha iyidir. Bulduğumuz malzemeler ile kendimizi koruyacak silahlar yapmalı, hava karardığında güvende olmamız için güvenli bir ev yapmalıyız. Daha sonra kendimizi geliştirerek evin etrafına tuzaklar vs de yapabiliriz. Oyunu oynadıkça alışacak ve yeni şeyler yaparak kendinizi güvene alacaksınız. İlk başlar da temel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yetecek kadar craft yapmanız yeterli olacaktır.

The Forest Hikayesi

Oyunun hikayesine gelirsek eğer. İlk ekran açıldığında uçağın içindeyiz ve yanımızda bir çocuk oluyor. Daha sonra bir sarsıntı ile uçak sarsılmaya ve düşmeye başlıyor. Ardından yere çakılan uçakta siz ve yanınızda ki çocuk hariç herkes ölüyor ve oyun burada başlıyor. İlk gözünüzü açtığınız da uçağın kopan kokpit kısmından içeriye bir yamyam giriyor ve seyahat sırasında yanınızda oturan çocuğu kucağına alıyor ve uçaktan dışarı çıkıyor. Ve oyun buradan sonra başlıyor. Uyandığınız da her tarafınız kesiklerle dolu ve kanlar içinde uyanıyorsunuz. Burada yapmanız gereken hızlı davranıp uçak içindeki eşyaları toplamanız. Daha sonra uçaktan çıktığınız da kendinizi ıssız bir ormanda buluyorsunuz ve hayatta kalma kısmı burada başlıyor. Silahlar, barınak ve eşyalar yaparak hayatınızı idame etmeye çalışıyorsunuz. Korku ve hayatta kalma temalı bu sürükleyici macera oyunun da sende yerini almak istiyorsan eğer yapman gereken tek şey aşağıda ki linke tıklamak.

The Forest Stick Bag

The Forest Stick Bag yani Türkçe adı ile The Forest çantası. Oyunda ilk yapmanız gereken eşya budur. Çünkü bulduğunuz eşyaları güvenli bir yere koymanız gerekiyor ve güvenli yer sırt çantanızdan başka bir yer olamaz. İlk başlayanlar oyunla ilgili pek bilgisi olmadığı için nasıl yapılacağını bilemeyebilirler. O nedenle, 1 adet tavşan kürkü 2 adet halat ve 3 adet bez ile kolayca yapabileceğiniz bu çanta ileri de size çok lazım olacak. Yapımı için gerekli olan malzemeleri ise uçaktan ilk çıktığınız da hemen arka tarafına giderek bulabilirsiniz. Uçak düştüğünde zira bir çok hayvana da çarparak ölmesine neden oldu. Çantamızı yaptıktan sonra işimize yarıyacak eşyalar yapmaya devam etmeliyiz. Bunların başında gelen ise bir adet sopa. Taş ve tahta çubuk ile kolayca yapabileceğiniz eşya size odun ve taş toplamada yada hayvan öldürmeden işinize yaracaktır.

The Forest Hile

Hayatta kalma oyunu olduğu için ilk başlarda oynamak zor oluyor ve oyuncular ilk çare olarak hile yapmaya karar veriyor. Yapılan hilelerin en başında ise sınırsız malzeme yani odun, taş tarzı eşyalar geliyor. Bu sayede fazla zaman harcamadan hemen işe odaklanıp oyunda hızla ilerlemelerini sağlıyor. Oyunda bir çok craft hilesi olduğu gibi bir çok da hayatta kalma hilesi mevcut. Hileden daha çok basit çözümler olsa da oyun tarafından hile olarak adı geçiyor. Mesela evinizi uçurumun kenarına yapıyoruz ve kapıyı da uçurum tarafına yapıyoruz, böylelikle evimize girmeleri için uçurum tarafına geçmeleri gerekir ve uçurumdan aşağıya düşüyorlar. Bu normal de oyunun bir açığı olmasına rağmen hile olarak geçiyor ve oyuncular tarafından yapılması yasaktır. Buna benzer bir kaç tane daha bug vardır ama oyun tarafından hepsi yasaklanmıştır.

The Forest Craft

The-Forest-stick-bag
The-Forest-stick-bag

Craft kelimesinin Türkçe karşılığı üretmek, yaratmaktır. Yani iki ve 2den fazla malzemeyi birleştirip yeni bir şeyler üretmek anlamına gelir. Oyunda hemen hemen her şeyi craft yapabilmenizin yanı sıra oyunun ön görmediği şeyleri de craft yapabilirsiniz. Mesela oyunun craft listesin de molotof bombası yapmak yoktur ama uçaktan elde ettiğimiz devreler ve telefon ile ileri de bulduğumuz büyük cam şişe ile birleştirdikten sonra elde ettiğimiz malzemeyi de yine uçak enkazından bulduğumuz içki ile birleştiriyoruz ve yeni bir malzeme elde ediyoruz. Molotof bombasını ise ileri de yamyamlarla karşılaştığımız da yapacak olduğumuz kavgalarda kullanabiliriz. Yamyamlar bilmedikler bir malzemeye karşı koyamaz ve savaşamaz. Bu nedenle çok daha hızlı bir şekilde hepsini öldürerek eşyalarına el koyabiliriz. Bunun gibi bir çok craft seçeneklerinin bulunduğu uygulamamızı indirmek için aşağıda ki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

The Forest Harita

The-Forest-harita
The-Forest-harita

The Forest Haritasında bir çok özel yer, gizli yer ve tehlikeleri bölgeler vardır. Özel yer olarak barınak kurulabilecek iyi yerler vardır. Mesela hem ormana yakın hemde suya yakın, etrafı dışarıdan tehlikeleri görecek derece de açık yerler yada tepelerin sonlarında her şeyden uzak ama ihtiyaçlarını karşılayacak derecede iyi yerler de mevcuttur. Gizli yerler ise yamyamların kendileri için yaptıkları silahların yada yiyeceklerin bulunduğu yerlerdir. Bunları bulmak oldukça zordur, çünkü yamyamlar adayı çok iyi bildikleri için iyi saklarlar. Ama şans eseri bulursanız eğer yaklaşık 2 hafta kadar size yetecek seviyede yiyecek ve birbirinden farklı el yapımı silahı elde edebilirsiniz. Bu silahlar arasında el yapımı yaylar en işe yarar aletlerdir. El yapımı yayların okları da oldukça kolay yapılabildiği için en etkili avlanma ve savaşma silahıdır. Tabi bunlar el yapımı olarak. Yoksa adada bulabileceğiniz veya kendinizin yapabileceği ateşli silahlar ve bombalar da bulunmaktadır. Tehlikeli bölgeler ise yamyamların yaşama alanları yada dip köşeler de olan yırtıcı hayvan yuvalarıdır. Bunlardan da uzak durmak gerekir zira hemen ölmek istemiyorsak eğer.

The Forest Malzemeler

Oyunda yüzlerce farklı malzeme vardır. Bunların en önemlileri tabi ki hayatta kalmanızı sağlayacak malzemelerdir. Geri kalan malzemeleri kendinize bir barınak yaptıktan sonra içerisine bırakabilirsiniz ama bazı ilk yardım malzemelerini kesinlikle yanınız da bulundurmanız gerekir. Yanınız da bulundurmanız gereken malzemeler ise; ilk yardım malzemeler yani sargı bezi, ağrı kesici ve ilk yardım kiti. Yiyecek ve içecekleri de yanınız da bulundurmanız gerekir. Uzak bir yere gideceğiniz de yada  olur da harita da kaybolursanız susuzluktan yada açlıktan ölmek istemezsiniz. Ormanda olmanız her türlü meyveyi yiyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Aralarında yararlılardan çok zararlı meyveler bulunduran orman, bir çok tehlikeli hayvan da barındırıyor. Size tavsiyemiz ise orman da en fazla 45dk dolaşmanızdır. Bu süreyi geçtikten sonra orman da yavaş yavaş hareketlenmeler başlıyor ve yamyamlar yada hayvanlar harekete geçiyor. O yüzden ormana hızlı girip çıkmak en mantıklı yöntemdir.

The Forest Ok Yapımı

The Forest-ok-yapımı
The Forest-ok-yapımı

Oyunun şuana kadar ki en iyi el yapımı aleti yay’dır. Yakın mesafeden yayı hedefe direk vurabilir yada uzak mesafede ki hedefler için de ok kullanabilmeniz sizi hayatta tutmaya yetecek kadar süreyi kazanmanızı sağlar. Öncelikle ok yapımından bahsedelim. Ok yapmamız için bir adet çubuk ve bir adet kuşlardan düşen tüy’e ihtiyacımız vardır. Bu iki malzemeyi birleştirerek ok yapabiliriz. Yay yapmak için ise bir adet çubuk, gemilerden yada yamyamlardan elde edeceğiniz ip ve son olarak bez gerekir. Bu iç malzemeyi birleştirerek yay yapabilirsiniz. Sizlere bir kaç tane daha birleştirerek yapılan el yapımı silah tarifi vereceğiz. Bir adet boş şişe ve bir adet ip ile molotof yapabilir.

The Forest Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Quad Core Processor
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible

 

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki konu için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK