PAYLAŞ

Turkcell, Vodafone, Avea Numaradan İsim Sorgulama ve Öğrenme 2016

Günlük hayatımız da telefonumuza gelen çağrıların sadece numaradan ibaret olduğunu görünce hepimiz biraz tedirgin oluyoruz. Bazen tanıdığımız numaralar olsa bile çoğu zaman numaranın kime ait olduğu konusunda şüpheye düşüyoruz. Bir çok sitede bulabileceğin konu hakkın da biz de bir derleme yaptık. Numaradan isim sorgulama ve öğrenme. Bir çok yerden değinilen ve bir çok kısımdan ele alınan bu konuya genel taslak olarak değinelim. Gelen çağrıların kimlerden olduğunu anlamak artık daha kolay. 2016 Yılı için güncel bir yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Vodafone Numaradan İsim Bulma

Vodafone numarasının kime ait olduğunu bulmak istiyorsanız 7048’e mesaj atmanız yeterli olcaktır. “KIM” yazdıktan sonra boşluk bırakıp numarayı (başında 0 olmadan) ve ardından * koyarsanız,numaranın kime ait olduğunu kolayca bulabilirsiniz. Avea servisi olarak 11855’i kullanabilirsiniz. Yine başında 0 olmadan numarayı girip 11855’e mesaj atarsanız numaranın sahibine ulaşabilirsiniz. Mesaj atarak öğrenebileceğiniz gibi arayarak da bulma imkanınız mevcut. Turkcell abonesi iseniz, 10 haneli numarayı 2222’ye mesaj atarak, çağrınızda ki numaranın kimden geldiğini  bulabilirsiniz. Tüm operatörlerden de 11832’yi arayarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Turkcell Numaradan İsim Öğrenme

Bunların dışın da farklı bir tercih olarak 11880’den de numaradan isim sorgulayabiliriz. Numaranız hangi operatöre dahil olursa olsun 11880’i arayarak sonuca ulaşabilirsiniz. 11860’dan da dilediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Farklı ücretlerle ve kolay yöntemlerle ulaşabileceğiniz numaradan isim sorgulama yöntemleri bu şekildedir. İnternet sitelerinden de numarayı yazıp kime ait olduğunu bulmak adına değişik yollar mevcut. Elbette güvenirlilik konusu merak uyandırmakta. Ücretsiz numara sorgulama işlemi şimdilik maalesef yok.

Avea numaradan isim sorgulama için ise pek bir kaynak yok demek doğru olur. Bu yüzden sadece 11855’i arayıp (Avea’nın servisidir) öğrenebilirsiniz. Bu numara kimin diye arama yaptığınız zamanda yine çeşitli kaynaklar bulacaksınız ama bunların güvenilirliği oldukça düşük. Hatta sizin girdiğiniz numaraları mesaj listelerine ekleyenler dahi olduğu için öyle her sitede kullanmamanız tavsiye olunur. Numaranın sahibini bulma işlemi için anlatacaklarımız şimdilik bu kadar arkadaşlar, eğer yeni yöntemler keşfedersek sizlerle bu konu altından seve seve paylaşacağız. Takıldığınız yer olursa yoruma yazın ama numara yazmayın çünkü bu gizlilik ilkelerimize aykırı arkadaşlar, buna dikkat edelim. Bizi takip etmeye devam edin.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK