PAYLAŞ

11 ayın sultanı Ramazan yine yaklaştı. Yaklaşık 36 gün sonra, en hayırlı ay olarak tabir edilen Ramazan ayına giriş yapacağız. Sahur vaktine kadar internette gezinen gençler için tüm mobil hatlar çeşitli Ramazan kampanyaları düzenlemekte. Ücretsiz olarak çeşitli boyutlarda interneti, farklı saatler arasında kullanıcılarına ücretsiz sunan mobil hatlar, 2016 yılı için de benzer kampanyaları düzenlemeyi düşünüyor. Bu kampanyalar kapsamında sizlere bildirilen mesaj kodlarını belirli numaralara göndererek siz de bu kampanyalara dahil olabilirsiniz.

Her operatör, bu mübarek ay için farklı kampanyalar düzenlemekte. Kampanyalarda en cömert olan operatörün Turkcell olduğunu söyleyebiliriz. Diğer mobil hatların kısıtlı miktarda internet paketi vermesine rağmen Turkcell belirli saatler arasında sınırları kaldırıyor. Dolayısıyla Turkcell mobil hattı kulananlar, bu ayda çok daha fazla kampanyalardan yararlanıyor. Buna rağmen diğer hatların yaptığı kampanyalar da kesinlikle küçümsenecek kampanyalar değil. Öyle ki bu kampanyalar dolayısıyla operatör şirketlerinin büyük zararlara uğradığını söyleyebiliriz.

Tüm operatörler ücretsiz internet kampanyasını bu yıl da düzenleyecek. Ancak bu internet kampanyası gece belirli saatler arasında geçerli olacak. Saat 02:00 ile 06:30 arasında istediğiniz kadar interneti ücretsiz bir şekilde kullanabileceksiniz. Bu kampanyaların tüm kısa kodlarını ve gönderilecek olan telefon numaralarını, yazımızın sonunda listeli bir şekilde bulabileceksiniz.

Diğer bir yandan bu mübarek ayda sevdiklerimiz ve akrabalarımız ile sık sık konuşuyoruz. Her zaman yanında olamadığımız dostlarımız ile bu ay vesilesiyle görüşüyoruz. Dolayısıyla dakika paketleri de bu ay içerisinde bize sık sık gerekebiliyor. Hatlar, bunun için de çeşitli paketler oluşturmuş. Bu paketler her ne kadar ücretsiz olmasa da gerçekten çok uygun fiyatlar ile sahip olabileceğiniz paketler. Dolayısıyla ramazan ayında bu paketlerin birisinden satın alarak sevdiklerinizle doyasıya sohbetin tadına varabilirsiniz.

Operatörler, tabii ki de SMS paketlerini unutmamış. Ramazan ayında sevdiklerimizden, eşimizden dostumuzdan birçok farklı Ramazan mesajı alıyoruz. Doğal olarak da bu mesajlara bir geri dönüş yapmak istiyoruz. Tüm sevdiklerinizi tek tek aramak yerine bir SMS paketi yaparak toplu bir şekilde sevdiklerinize Ramazan mesajı atabilirsiniz. Bu konuda da kullanıcılarına en uygun tarifeleri sunmak isteyen operatörler çeşitli kampanyaları ile ramazana hazır. Bu SMS paketlerini satın alabilmeniz için gereken kısa kodları ve telefon numaralarını da yazının alt kısmında bulabilirsiniz.

Hatırlatmakta büyük fayda var ki bu paketlerin aşımında operatörler sizden normal ücretleri alıyor. Dolayısıyla paketinizin kalan durumunu sürekli olarak kontrol ediniz. Aksi taktirde normal tarife üzerinden değerlendirerek ücret ödemek zorunda kalırsınız.

2016 Ramazan Ayı Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom Kampanyaları

SAHUR yazıp 5555’e gönderen Türk Telekom’lular, ramazan ayı boyunca saat 02:00 ile 06:00 arasında kullanabilecekleri 500 MB internetin sahibi oluyorlar. Üstelik herhangi bir koşul veya şart da yok.

RAMAZAN yazıp 2222’ye gönderen Turkcell kullanıcıları, mübarek ay boyunca 02:00 – 06:00 arasında kullanabilecekleri 2 GB internetin sahibi oluyor. Kampanya kontenjanı dolmadan siz de yerinizi alın.

INTERNET yazıp 4455’e gönderen Vodafone’lular, saat 22:00 ile 06:00 arasında kullanılabilir olan 1 GB internet paketinin sahibi olacak.

Hiçbir operatör, henüz internet hızının limiti ile ilgili bir bilgi paylaşmadı. İlerleyen zamanlarda internet hızı ile ilgili de detaylı bilgi edineceğiz. Bu kampanyalar 2015 yılında geçerli olan kampanyalardır, 2016 ramazan kampanyaları açıklanır açıklanmaz sizlerle bu konu altından paylaşacağız. Tüm sorumluluk kullanıcılara ait olup biz sadece araştırıp bulduğumuz bilgileri paylaşıyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK