PAYLAŞ

UNCHARTED Kayıp Miras

UNCHARTED Kayıp Miras
UNCHARTED Kayıp Miras

UNCHARTED Kayıp Miras Oyun dünyasının en fırlama karakterlerinden biri olarak görebileceğimiz Nathan Drake’in yerini dolduranlar, Uncharted oyunlarından aşina olduğumuz yüzler. Serinin ikinci oyunu olan Among Thieves’den tanıdığımız Chloe Frazer ve dördüncü oyundan bize sürekli sıkıntı çıkaran Nadine Ross, bu oyunda adeta başrolleri paylaşıyor. Başrolü iki kadın karaktere vererek dinamik bir mekanik ortaya çıkaran Naughty Dog, bildiğiniz gibi aynı sistemi bir diğer başarılı oyunu The Last of Us’da da kullanmıştı. Duygusal açıdan Joel ve Ellie kadar iyi bir ikili olamasalar da, bu kızlar emin olun işlerini iyi biliyorlar.

UNCHARTED Kayıp Miras Steam

UNCHARTED Kayıp Miras-steam
UNCHARTED Kayıp Miras-steam

“Nadine Ross’un orada ne işi var?” diye merak ediyorsanız; Uncharted 4’de yaşanan olaylardan sonra Nadine, babasından kendisine kalan Shoreline’ı kaybediyor ve doğal olarak işsiz kalıyor. Uncharted 4’den sonra gelişen olaylarda piyasada güven kaybeden Shoreline, bir paralı asker ordusu olduğu için sıkıntıya giriyor. Nadine’in en iyi komutanlarından biri de bu fırsattan yararlanıyor ve ordunun kontrolünü eline geçirerek Nadine’i saf dışı bırakıyor. Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra gizemli bir aracı ile iş teklifi alan Nadine, işi duyduktan sonra pılını pırtını toplayıp Hindistan’ın yolunu tutuyor. Burada iş vereni ve ortağı Chloe Frezer ile tanışıyor ve maceramız da böylelikle başlamış oluyor. Tabi başlamadan önce biraz da oyunun kilit karakteri olan Chloe’den bahsedelim. Baba tarafından Hindistanlı, anne tarafından Avustralyalı olan Chloe, tıpkı Nathan Drake gibi bir hazine avcısı. Hatırlarsanız Chloe ve Nathan arasında da romantik bir ilişki vardı. Aynı zamanda Chloe’nin arkeolog olan babası, Hindistan hazineleri ile kafayı bozmuştur ancak bu hevesi aynı zamanda sonu da olmuştur.

UNCHARTED Kayıp Miras Gameplay

Gelelim oyunun mekaniklerine. Bildiğiniz gibi Uncharted serisi her zaman hikaye anlatımında öncü olmuştur. Kayıp Miras’da da bu geleneği bozmuyor. Oyunu oynadığınız sırada yapılan geçişler ve araya giren sinematikler o kadar güzel bir şekilde entegre edilmiş ki kontrollere basmaya devam edebiliyorsunuz. Hiç bitmeyen aksiyon ve sürekli artan tempo bu başarılı anlatıma dahil.  Unharted 4’de geçen olayların sonrasında gerçekleşen Kayıp Miras, eski oyunların hikaye anlatımlarının üzerine yeni şeyler katarak yoluna devam etmiş. Oyunu %100 olarak Türkçe çıkması da zaten göz ardı edilemeyecek bir durum. Türkiye’de çok sayıda Uncharted hayranı mevcut ve bu sayı her geçen gün artıyor. Sadece Uncharted için PlayStation satın alanlar bile var. Daha önceki oyunlarda Chloe karakterine sesiyle hayat veren Dolunay Soysert bu projede de karakteri seslendirmiş. Oyunda bu konudaki eleştireceğim tek sıkıntı ise Nadine ve Chloe’yi seslendiren Türk ses sanatçılarının sesinin birbirine çok benziyor olması. Altyazı kapalıyken “Hanginiz konuşuyor yahu?” diye kafanız karışabilir. Ses tonları ve konuşma tarzları birebir aynı diyebilirim.  Bu da oyunun aksiyon sahnelerinde veya önemli diyaloglarında kafa karıştırıyor.

 

Oyunu indirmek için tıklayın

 

 

Sıradaki oyun için tıklayın

 

 

Sitemizdeki diğer oyunlar için tıklayın

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK