PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Fatih Projesi, ciddi anlamda büyük bir aşama katetti. Bu aşamalar kapsamında okulların büyük bir kısmına akıllı tahtalar yerleştirildi ve büyük bir öğrenci kitlesine de tablet bilgisayar verildi. Bu sayede eğitim ile teknolojiyi bağdaştırmaya çalışan proje kapsamında okullara bedava internet de dağıtılmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen sistem koruma programları ile korunan internet bağlantıları, Youtube, Facebook, Twitter gibi büyük sosyal medya siteleri de başta olmak üzere pek çok siteye giriş sağlayamıyor. Buna rağmen çeşitli VPN’ler ile bu tür ağlara giriş yapılabiliyordu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı son güncelleme ile birlikte bu VPN’ler çalışmaz hale geldi. Ayrıca internet sitelerinde gezinti yapılırken de büyük bir sertifika sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Bu sorun, ortalama her internet sitesine girişinizde karşınıza çıkıyor ve ortalama 5-6 defa “Siteye Devam Et” yazan kısıma tıklamak zorunda kalıyorsunuz.

Daha önce ki MEB F@tih bedava internet konumuzuda okuyabilirsiniz.

MEB Ağı Erişim Engeli Kaldırma

Bu problemin kaynağını, sizler için araştırdık ve tespit ettik. Ayrıca sorunu çözmek için de yeni bir yöntem bulduk. Öncelikle bu sorun, herhangi bir hata veya arıza kapsamında oluşmamış. Aksine Milli Eğitim Bakanlığı, güvenliği biraz daha üst düzeyde tutabilmek için bu tür bir kilitleme yoluna gitmiş. Ancak bu durum, okuldaki ücretsiz interneti kullanan öğrenciler için hiç hoş bir durum değil. Merak etmeyin, aşağıda size anlatmış olduğumuz yöntemi tek tek doğru bir şekilde uyguladıktan sonra siz de yeniden internete tam anlamlı bir erişim sağlayabileceksiniz.

İşlemi gerçekleştirebilmek için bize 2 adet uygulama gerekiyor. Bu uygulamalar, hiçbir şekilde zararlı içerik içermez ve root erişimi gerektirmez. İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak apk dosyasını indirin. İndirmiş olduğunuz bu apk dosyasını kurun ve sonrasında da açın. Açtığınızda, karşınıza doldurmanız gereken bir form çıkacaktır. Bu formda, sizlerden istenen bilgileri aşağıdaki örnekteki gibi doldurun. Lütfen bu bilgilerin hiç birisini değiştirmeden aynısını girin. Aksi taktirde size anlatılan bu yöntem çalışmayabilir.

Bu ayarlar, en güncel ayarlardır ve değişiklik gerektiğinde yeni ayarları da buradan görebilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra save butonuna basarak işlemi tamamlayalım. Şimdi ise Google Play’den Psiphon adlı VPN uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı klasik bir şekilde başlatarak bağlantının gerçekleşmesini bekliyoruz. Bağlantı gerçekleştikten sonra bir tarayıcıdan veya telefonunuzda internet bağlantısı gerektiren herhangi bir uygulamadan, sistemin çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Şunu da hatırlatmakta fayda var ki Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu projede çalışan yetkilileri uzman kişilerdir. Dolayısıyla attığınız her adımda takip ediliyor olabilirsiniz. Bu yüzden lütfen size vermiş olduğumuz bu bağlantılar aracılığıyla herhangi bir illegal işlem yapıp, yasak sitelere giriş yapmayın. Aksi taktirde uygulamayı siz indirip siz kullandığınız için suç size kalacaktır. İnterneti iyi işler için, güle güle kullanmanız dileğiyle !

İndirme Linkleri

Link 1 : http://link.tl/AWDS

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK